rangen ja landin ero

landge rööver

mitä eroa noilla oikein on muuta kun hinta ja mallit eikös noilla molemilla pääse metässä yhtä hyvin

3

783

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietäjä.

      Nyky Land Roverit, D4 ja Range, painaa niin älyttömän paljon, ettei niillä Suomalaisessa suossa pääse kovinkaan kauas verrattuna kilpailijoihin. Monessa mielessä nuo uudet mallit meni pilalle jo alunpitäen huonolla suunnittelulla. Veikkaan että seuraava range ja Disco 5 tulevat olemaan selvästi fiksumpia sekä painoltaan että koneiltaan.

      Metsäominaisuudet lopullisesti pilaa sporttisuus jota LR yrittää väkisin ängetä jokaiseen malliin. Valtavat vanteet ja todella matalaprofiiliset renkaat on aivan onneton ratkaisu metsään. Huono pito, paineita ei kestä juurikaan laskea ja lisäksi pitää ajaa erityisen hitaasti/varovasti jos aikoo pitää vanteet suorina.

      LR ei hae tosimaasturin ostajia, vaan autoja joilla on teoriassa potenttiaalia, ja joiden kykyjä on hyvä esitellä LR:n esittelyradoilla. Käytännössä autot on kuitenkin täysin city kesytetty.

      Defender on ainut LR:n malli joka edelleen on fiksusti omalla paikallaan.

      Itse kyllä pidän Land Roverin uusista malleista, ja Rangekin kelpaisi, mutta järkevyyttä saisi olla enempi sen sijaan, että kaikki asiat tehdään "näytön vuoksi".

      Range ja D4 molemmat omaavat samantyylisen perusrakenteen. Ero on siinä, että Rangessa on paljon enempi tyyliä, luxusta ja autoa. D4 on halpis Range. Rangen tilat on kyllä auton kokoonnähden aika naurettavat, etenkin takajalkatilat. D4 tässä mielessä parempi.

      • 4+8

        eksyimpä tänne joten kysympä.

        ite en ole ajanut kun defenderiä intissä. itellä jäi aika ahtaan auton kuva. Siitä sit heiteltiin juttua et kellä ei mahdu nyrkki rati ja sivulasin väliin. Niin onko noi muutkin noin onnettoman ahtaita?


      • kokemusta kaikista
        4+8 kirjoitti:

        eksyimpä tänne joten kysympä.

        ite en ole ajanut kun defenderiä intissä. itellä jäi aika ahtaan auton kuva. Siitä sit heiteltiin juttua et kellä ei mahdu nyrkki rati ja sivulasin väliin. Niin onko noi muutkin noin onnettoman ahtaita?

        kyllä ne kaikki on isoja päältä ja pieniä sisältä


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1086
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      64
      884
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      673
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      78
      623
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      585
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe