rangen ja landin ero

landge rööver

mitä eroa noilla oikein on muuta kun hinta ja mallit eikös noilla molemilla pääse metässä yhtä hyvin

3

730

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietäjä.

      Nyky Land Roverit, D4 ja Range, painaa niin älyttömän paljon, ettei niillä Suomalaisessa suossa pääse kovinkaan kauas verrattuna kilpailijoihin. Monessa mielessä nuo uudet mallit meni pilalle jo alunpitäen huonolla suunnittelulla. Veikkaan että seuraava range ja Disco 5 tulevat olemaan selvästi fiksumpia sekä painoltaan että koneiltaan.

      Metsäominaisuudet lopullisesti pilaa sporttisuus jota LR yrittää väkisin ängetä jokaiseen malliin. Valtavat vanteet ja todella matalaprofiiliset renkaat on aivan onneton ratkaisu metsään. Huono pito, paineita ei kestä juurikaan laskea ja lisäksi pitää ajaa erityisen hitaasti/varovasti jos aikoo pitää vanteet suorina.

      LR ei hae tosimaasturin ostajia, vaan autoja joilla on teoriassa potenttiaalia, ja joiden kykyjä on hyvä esitellä LR:n esittelyradoilla. Käytännössä autot on kuitenkin täysin city kesytetty.

      Defender on ainut LR:n malli joka edelleen on fiksusti omalla paikallaan.

      Itse kyllä pidän Land Roverin uusista malleista, ja Rangekin kelpaisi, mutta järkevyyttä saisi olla enempi sen sijaan, että kaikki asiat tehdään "näytön vuoksi".

      Range ja D4 molemmat omaavat samantyylisen perusrakenteen. Ero on siinä, että Rangessa on paljon enempi tyyliä, luxusta ja autoa. D4 on halpis Range. Rangen tilat on kyllä auton kokoonnähden aika naurettavat, etenkin takajalkatilat. D4 tässä mielessä parempi.

      • 4+8

        eksyimpä tänne joten kysympä.

        ite en ole ajanut kun defenderiä intissä. itellä jäi aika ahtaan auton kuva. Siitä sit heiteltiin juttua et kellä ei mahdu nyrkki rati ja sivulasin väliin. Niin onko noi muutkin noin onnettoman ahtaita?


      • kokemusta kaikista
        4+8 kirjoitti:

        eksyimpä tänne joten kysympä.

        ite en ole ajanut kun defenderiä intissä. itellä jäi aika ahtaan auton kuva. Siitä sit heiteltiin juttua et kellä ei mahdu nyrkki rati ja sivulasin väliin. Niin onko noi muutkin noin onnettoman ahtaita?

        kyllä ne kaikki on isoja päältä ja pieniä sisältä


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2502
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      301
      2113
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1890
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1625
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      24
      1485
    6. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      42
      1433
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1376
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1349
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1305
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1076
    Aihe