Fenno Jalonen

Kyllä pärjäsi fennot paremmin kun Erkka Westerlund oli valmentamassa.

USA hävisi silloin 4-3

Nyt voitti 6-1
4110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samat pelaajat olisivat silloin sekä amerikkalaisilla että suomalaisilla. Kiprusoff oli ainut joka ei pelannut 2006 Yhdysvaltoja vastaan.

Selvästikkin siis tappio valmentajan ja hänen suosikki maalivahtinsa syytä.

Äänestä

Erkka Westerlund on ihka oikea suomalainen. Eikä nimensä mukaisesti hurri.

Äänestä
  • Erkka Westerlund on suomenkielinen suomalainen, EI RUOTSINKIELINEN. Ottaisit asioista selvää ennen kuin alat meuhkaamaan. Huomaa ettei ollut jääkiekkoa. kyllähän kaikki tietää että Erkka on suomenkielinen.

    Äänestä

  • old_profile_43577 kirjoitti:

    Erkka Westerlund on suomenkielinen suomalainen, EI RUOTSINKIELINEN. Ottaisit asioista selvää ennen kuin alat meuhkaamaan. Huomaa ettei ollut jääkiekkoa. kyllähän kaikki tietää että Erkka on suomenkielinen.

    Erkka on parempi valmentaja kuin Jalonen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi niitä aikoja kirjoitti:

Kyllä pärjäsi fennot paremmin kun Erkka Westerlund oli valmentamassa.

USA hävisi silloin 4-3

Nyt voitti 6-1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu