PS nousee!

http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/02/il_perussuomalaiset_voi_jopa_tuplata_aanisaaliinsa_1488626.html

Ei auta RKP:n lokakampanjat, vaan suomalainen kansa on huomannut Perussuomalaisten rehellisyyden.

Kannatus on jopa TUPLAANTUMASSA ensi vaaleissa.

Vaikeata on Perussuomalaisia ohittaa hallitusneuvotteluissa, jos vain puolue toisissaan sinne pyrkii.

Hyvältä näyttää kielivapauden kannalta!
8232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuohon kun lisätään tuleva RKP:n kannatuksen selvä pienentyminen, niin hyvin menee Suomella.

RKP:n kannatus on perustunut viime vuosina kuplaan. Siis surujen yliaktiviteettiin vaaleissa yhdistettynä suomalaisten passiivisuuteen.

Ensi eduskuntavaaleissa suomalaisetkin aktivoituvat ja surut hieman passivoituvat. Se on sitten siinä.

Äänestä

.

suomalaisvastainen rasismi ei istunutkaan tähän maahan elitistien toiveiden mukaisesti

.

Äänestä

Tervetuloa, PS, eduskuntaan. Siellä persut ei voi tehdä mitään haittaa.
Läski-Soini ei osaa politiikkaa eikä tee aloiteitta - se haluaa palkan eikä mitään muuta.
Loput on retoriikkaa. Ja kainuun karvalakit nielee kaiken, rynnävät äänestyskopille vaan huomatakseen että "muutos" ei tullutkaan...
Halme, Soini, Vistbacka - kurjat rikolliset ja tyhjänpuhujat.

Äänestä
  • Tiedoksi sinulle, että PS on JO eduskunnasssa ja vielä monen edustajan voimin. Kohta sekin määrä tuplaantuu.

    Oppositiossa on vaikea harrastaa muuta kuin retoriiikkaa. Kyllä alkaa konkretia, kun vaalien jälkeen PS on hallituksessa. Ja se ei tiedä hyvää svekoille.

    PS.

    Mitä rikollista Soini ja Vistbacka ovat muka tehneet?

    Vistbacka muuten on siviilissä nimismies ja varmasti eduskunnan vähiten korruptoitu edustaja.

    Äänestä

Isot puolueet ovat ilmaisseet olevansa yksilövapautta vastaan ja pakkoruotsin puolesta. Perussuomalaiset on ainoa puolue, joka on avoimesti ilmoittanut ajavansa Suomen etua ja nykyistä kansainvälisempää ja avoimempaa kielipolitiikkaa.

Luulisi Kokoomuksen markkinatalouspuolueena kannattavan markkinataloutta myös kielivalinnoissa.

Luulisi RKP:n liberaalipuolueena antavan ihmisten itse päättää, mitä kieliä haluavat oppia.

Luulisi Vihreiden yleishumanistisena puolueena kannattavan vähemmistöjen keskinäistä tasa-arvoa.

Luulisin SDP:n "tavallisten duunareiden puolueena" raivaavan pois virkamiesruotsin aiheuttamia lasikattoja ja luokkaerottelua.

Luulisin Kristillisten hyväksyvän suomenkielisen suomalaisen sellaisena kuin hän on.

Näin ei kuitenkaan ole. Siksi annan ääneni Persuille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vennamo. kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/02/il_perussuomalaiset_voi_jopa_tuplata_aanisaaliinsa_1488626.html

Ei auta RKP:n lokakampanjat, vaan suomalainen kansa on huomannut Perussuomalaisten rehellisyyden.

Kannatus on jopa TUPLAANTUMASSA ensi vaaleissa.

Vaikeata on Perussuomalaisia ohittaa hallitusneuvotteluissa, jos vain puolue toisissaan sinne pyrkii.

Hyvältä näyttää kielivapauden kannalta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu