Terve
Onko olemasa 22 LR, eli piekkariin valojuovapatruunoita?
Valojuovia
4
3492
Vastaukset
- valojuovia kyllä
on, saanti vain vaikeaa
- fdfdfd
Testattu on. ei näy päivänvalossa. Pimeässä on turhaa roiskia kalliita paukkuja penkkaan.
- ettet pety
fdfdfd kirjoitti:
Testattu on. ei näy päivänvalossa. Pimeässä on turhaa roiskia kalliita paukkuja penkkaan.
.22 LR valojuova on hyvin vaatimaton verrattuna "oikeisiin" valojuoviiin. AIkanaan kun niitä oli kaupan tuli kokeiltua, ja pistoolissa eivär syttyneet lainkaan, ja kiväärissäkin osa jäi "suutareiksi".
Näkyvät vain pimeässä ja voivat aiheuttaa tulipalovaaran. Palovaarasyystä käyttö on useimmilla radoilla ehdottomasti kielletty.
- Made in usa
Oli niitä ainakin viellä myynnissä Suomessa 2000 luvun alussa. Eleyn ja muistaakseni RWS:n juovikkaita oli ainakin myynnissä. Eley oli muistaakseni kirkkaampi, mutta lenteli kuin kipinä tuulessa. RWS taas oli jopa tarkka. Kyllä 22 valojuovat näkyi päiväsaikaankin. Tässä video vapaasta demokraattisesta maasta joka todistaa sen:
http://www.youtube.com/watch?v=VCsv30xysHA&feature=fvw
Suomessa taitaa olla reikäpäinen 22 Erva patruuna joka vaatii erikoisluvan? Kohta nekin voi unohtaa kun tulee täyskielto sikäli kun se vaan nykypolitikoista riippuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057