Aloittelijalle vaellusseuraa

korpi kutsuu

Etsiskelen vaellusseuraa ensi kesäksi/syksyksi. Olen aloittelemassa ko harrastusta ja en haluaisi ihan yksin lähteä ekalle yöreissulle. Olen 30 vuotias nainen Keski-Suomesta ja perheellinen olen, joten haen seuraa naispuolisista retkeilijöistä. Haluaisin lähteä tulevana kesänä kiertämään ainakin Herajärven kierroksen ja mahd. jotain muita viikonloppureissuja. Pienet lapset rajoittaa vielä pitempiä poissaoloja kotoa:) Olen tällainen luontoa, liikuntaa ja rauhaa rakastava henkilö, joka haluaisi vihdoin päästä toteuttamaan haluamaansa harrastusta.

3

1645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luontotyttönen

      Hei! Minulla muutama vaellus Lapissa takana ja omaan retkeilyn perustaidot merkityillä reiteillä. Olen intohimoinen luonnossa liikkuja ja tulevaisuudessa varmasti aion yksin retkeillä (seuran puutteen takia) mutta myös seura kelpaa kunhan vaan saadaan aikataulut täsmäämään. Teen mielelläni vaelluksia Lapin tuntureihin mutta myös lyhyempiä päivä ja viikonloppu retkiä muihin kansallispuistoihin ja retkeilykohteisiin. Herajärven kierros varmasti näkemisen arvoinen paikka. Olen 25 vuotias nainen kotosin Keski-Suomesta mutta nykyään asun pääkaupunkiseudulla. Mikäli kiinostaa tutustua tarkemmin laita s-posti osoitetta niin voidaan keskustella lisää.

      • korpi kutsuu

        Kiva kun vastasit! Jutellaan sähköpostitse tarkemmin. Laitatko mulle tekstarina osoitteesi niin kirjoittelen?
        p. 040-748 8898


      • vaeltavatyttönen
        korpi kutsuu kirjoitti:

        Kiva kun vastasit! Jutellaan sähköpostitse tarkemmin. Laitatko mulle tekstarina osoitteesi niin kirjoittelen?
        p. 040-748 8898

        Itse keski-suomesta ja etsin vaellusseuraa lyhyille viikonloppu reissuille. Jos ootte vielä vaelluksesta innostuneita nii liittyisin mielelläni porukkaan jotka tykkäävät vaeltamisesta ja luonnosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      118
      4359
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      151
      3704
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      101
      3478
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      39
      2839
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      132
      1758
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      37
      1575
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      15
      1217
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1194
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1154
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1140
    Aihe