Daewoo premium luokassa

CDX

Daewoo ottanut autohistorian nopeimman lähdön ns. premiumluokkaan:

Tunnusmerkkeinä on se, että monet ovat alkaneet kateuksissaan pistämään kaikenlaista soopaa kyseistä merkkiä kohtaan.
Näinhän on käynyt mm. volvolle, mersulle, ja toyotalle.

Luulisin, että kyseisen merkkikannan lisääntyessä mustamaalaamiset kadehtivien osalta senkuin lisääntyvät.

Onnea kaikille Daewoon valinneille, olette valinneet laatuauton!

5

1562

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dan

      Taidat olla ainut Daewoon ostanut.

    • raggar

      1. tojotasta ja Mersusta ei kannata edes leikillään puhua samassa lauseessa. Se loukkaa Mercedeksen vuosisataista perinnettä maailman arvostetuimpana automerkkinä ja aiheuttaa hämmennystä kunnollisten kansalaisten keskuudessa.

      2. mikäli premium-luokka määritellään sellaiseksi, johon kuuluu MB, Audi ja pari muuta merkkiä, daewoo _ei_ kuulu tähän ryhmään. Daewoo voi antaa hyvinkin erinomaisen vastineen rahoille, mutta se kuuluu samaan ryhmään, mitä matsdat, datsunit, tojotat ja sen sellaiset. Toki voimme puhua premium-luokasta siten, että se esim. kattaa kaikki ei-albanialaiset henkilöautot. Tässä tapauksessa daewoo on hyvinkin premium-tavaraa.

      No joka tapauksessa turvallisia kilometrejä kaikille, riippumatta heidän kulkuvälineestään.

      • juudas9

        Kyllä toyotall on Lexsus, joka kuuluu premium-luokkaan.
        Mersun moottorit eivät taida kuulua Premium luokkaan ja auton laatu on muutenkin vajonnut jo Volvo tasolle.


      • ihmettä?
        juudas9 kirjoitti:

        Kyllä toyotall on Lexsus, joka kuuluu premium-luokkaan.
        Mersun moottorit eivät taida kuulua Premium luokkaan ja auton laatu on muutenkin vajonnut jo Volvo tasolle.

        "Mersun moottorit eivät taida kuulua Premium luokkaan"

        Mersullahan NIMENOMAAN moottorit ovat olleet aina vahvin puoli! Se ei nimittäin ole mitään legendaa, että Mersun dieseleillä ajetaan miljoona kilometriä ilman isompaa remonttia.

        Toivottavasti et ole niin lapsellinen, että luulet Mersujen moottorien olevan huonoja sen perusteella, että Kimi Räikkösen McLaren ei toimi. Formula 1:n ja sarjatuotantohenkilöauton moottorien välillä kun on yhtä paljon yhteistä kuin Tony Halmeella ja Äiti Teresalla.

        Muuten en mene nyky-Mersun laadusta sanomaan juuta enkä jaata. Ruosteongelmia on ollut yhden mallin kanssa, jotka tosin on korjattu maahantuojan piikkiin, vaikka auto olisi ollut 8-vuottakin vanha.


      • Janne
        juudas9 kirjoitti:

        Kyllä toyotall on Lexsus, joka kuuluu premium-luokkaan.
        Mersun moottorit eivät taida kuulua Premium luokkaan ja auton laatu on muutenkin vajonnut jo Volvo tasolle.

        Lexus mihinkään premiumluokkaan kuulu. Siihen kuuluvat M-B, BMW, Volvo ja melkein Saab. Lexus on yhtä kuin Toyota, ja sillä siisti. Se on vähän niin kuin Pirkka-tuotteesta tulisi parannettu versio, Pirkka Premium. Pirkkatuotteena minä silti sitä pitäisin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      73
      1157
    2. 71
      1112
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      66
      916
    4. 95
      859
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      747
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      245
      734
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      25
      649
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      72
      649
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      54
      646
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      590
    Aihe