http://www.ek.fi/www/fi/index.php?we_objectID=11011
Tapio Rautalapio, kumoa nyt hyvä mies äkkiä tuo EK:n väite. Tapio, ole mies!
Tapio Rautalapio, kumoa nyt hyvä mies äkkiä tuo EK:n väite. Tapio, ole mies!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minkähänlainen "mies" on tuo Tapio Rautalapio? Valvoo päivät ja yöt jauhamassa P*tä? Ajatellaanpa voisiko Tapiolla olla jälkikasvua? Mitä he ajattelisivat Tapion "päivätyöstä" ? Todennäköisesti Tapio on yksinäinen surkimus jolla on suhteellisuudentaju pahasti pettänyt. Mitä jos Tapion ystäville ja sukulaisille selviäisi mitä Lapio tekee päivät pitkät? Tai hakkeri onnistuisi selvittämään Tapion henkilöllisyyden. Nukkuuko Lapio yönsä hyvin?
Rkpn palkkalistoilla oleva super hurri mitä ei voi näyttää ihmisille, kuvittele tuollaista jauhajaa esim. neuvotteluissa, täällä se saa toteuttaa itseään. Tosin en tiedä auttaako tuo propaganda kovinkaan paljon rkpeetä
Kuumeisesti vastausta Koposelle, mutta nyt ei pärjätä. onhan meillä pakko matematiikkaakin kliseillä kun puhutaan liike-elämän kielitaito tarpeesta. Pitäs keksiä uudet tekosyyt liike-elämää varten puolustaa pakkoruotsia, mutta lapio ei siihen koskaan pysty.
Mahtaa lapiolla olla nyt vittumainen olo kun mieli tekisi kumota Koposen mielipide, mutta ei pysty siihen:D
Miten kaksikielisyyden voi poistaa jos esimerkiksi suomalaiset toimittajat tukevat kaksikielisyyttä?
Paljon pahaa ovat Venäjä ja Ruotsi saaneet Suomessa aikaan.
tuossa kirjoituksessa on? Sehän on sitä samaa höpinää, jota netti fennot täällä kirjoittelee, eikä mitään tapahdu. Eihän päättäjät uskalla muuttaa kieliä valinnaisiksi, vaan se pakollinen englanti on säilytettävä. Pelätään, että jos lapset saisivat vapaasti valita, ruotsi saatettaisiin valita useammin kuin tuo, niin suuresti ihannoitu" englanti. Taas on "fennomaanien" alemmuudentunne valloillaan ja "uhotaan utopiaa".
petit diable, mä tykkään susta!
Luulin jo, että petät meidät. Mutta toisaalta, hurrihan pettää aina.
Ei jumalauta.
Kehtaa svekko väittää että ruotsi on suosittua. Ei saatana.
Ruotsalaisten naisten naiminen on kyllä suosittua suomalaisten keskuudessa, suosittu harrastus, mutta ei se tarkoita että kieli olisi muussa suosittu kuin ruotsalaisen naisen pillussa.