Kauhuelokuva

leffagirl000

Okei, eli siis: alan tekemään kavereideni kanssa kauhuelokuvaa, ja haluaisin että siitä tulisi kröhöm. parempi kuin edellisestä. (koska teimme aijemmin jo sellaisen, kun oltiin nuorempia, ei jaksettu tehdä kunnon kässäriä ja hätiköitiin, minkä tuloksena leffa kesti 10 min ja oli täyttä sontaa ja muistutti enemmän komediaa.) Haluaisin nyt tehdä jonkun mikä olisi OIKEASTI pelottava, vaikka tiedän kyllä että se on aika vaikeaa.
Siksi kysyn : Mitkä kauhuelokuvat ovat olleet teidän mielestä erityisen pelottavia? Mikä niissä oli pelottavaa?

Kysyisin samaan vielä toisen kysymyksen joka ei suoranaisesti liity äskeiseen mutta tähän kauhuelokuvaan kuitenkin. Eli tiedättekö jotain linkkejä meikkisivulle tai yms. missä neuvottaisiin hyvää kauhumeikkiä elokuvan "monsterille" joka on tyttö. Vähän niinkuin Kaunan tapaan mutta pelottavampi koska Kaunan monsteri ei ollut kovinkaan pelottava (mielipiteensä tietysti kullakin..)

2

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NicR

      Heti aluksi annan neuvon et maltti on valttia.Älkää hätäilkö kässärin ja suunnittelun kanssa,koska hätäilystä ei seuraa yhtään mitään hyvää...Pelottavan elokuvan tekeminen on erityisen vaikeaa,joten suunnitelkaa kaikki hyvin.

      Itse pidän elokuvista joissa on loistava tarina,ei tarvitse olla välttämättä monstereita.The Changeling[1980] tekee todella suuren vaikutuksen.

    • s.e.b

      Noita makeup-tutorialeja löytyy youtubesta vaikka minkälaisia... Laitat hakusanaksi vaikka halloween makeup tai jotain tuollasta niin jo alkaa löytyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe