Suomiexpressissä oli hyvä juttu

Siinä oikea näyte miksi paperiduunari ei tule ikinä työllistymään ja miksi paperi tehtaat lähtee täältä pakoon, kaikki työllisyyskoulutus raha on aivan turhaa, mitä vanhat punikit luonnolleen voi, minä en ainakaan niitä töihin ottaisi asenne vamman vuoksi
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

korkeaa puun hintaa ja ympäristön saastumisista johtavia velvoitteita pakoon. Tänä aamuna radiossa Stora-Enso Oy toimitusjohtaja totesi: Me olemme onnistuneet ajamaan asuinseuiduiltaa miljoona ihmistä Brasiliassa ja samaa aiomme Uruguayssa. Olemme hakanneet Itä-Suomen kokoisen alueen ja olemme kasvattaneet eugalyptystä kovilla lannotteilla. Eygalyptys sellun hinta on vaan kolmasosa Suomessa tuoteun sellun hinnasta. Sille ei myskään kukaan moiti, jos joku rajajoki rehevöityy umpeen- Paikallinen mafia kanssamme hoitelee neuvottelut näiltäkin osin.

Äänestä
  • Suomen epäluotettava punikkiduunari pilaa suomen teollisuudenmaineen lakoillaa ja ulos kävelyillä, olen ollut itse hommissa aikanaan suuressa valimossa pikkupoikana 70 luvulla, siellä riitti ulos kävelyn syyksi hyvät pilkkiilma ja liitosta saadut ruotsinlautta liput, että turha vääntää yhtään valetta kun olen omin silmin nähnyt

    Äänestä

  • varma.K:n kuulolaite reistaa taas.

    Äänestä

  • ei ole mitään kunniantuntoa. Lakkoillaan ja luistetaan työstä vaikka joukkovoimalla. Olivat paperitehtailla niin isoja herroja, jotta eivät voineet edes omaa työpistettään siistiä. Sitä varten piti palkata erikseen siivojatkin.

    Karenssit päälle tällaisille työlusmuille, jotka eivät halua oikesti töitäkään tehdä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


9+16 kirjoitti:

Siinä oikea näyte miksi paperiduunari ei tule ikinä työllistymään ja miksi paperi tehtaat lähtee täältä pakoon, kaikki työllisyyskoulutus raha on aivan turhaa, mitä vanhat punikit luonnolleen voi, minä en ainakaan niitä töihin ottaisi asenne vamman vuoksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu