Miksi?

Miksi HIM ja Tarja Turunen myyvät enemmän kuin kaikki suomenruotsalaiset muusikot yhteensä? Ei kukaan Saksassa tiedä kuka Redrama on ja ne jotka tietävät nauravat tälle pellelle joka maitonaamana yrittää leikkiä amerikkalaista ghetto räppäriä.
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että hurrit perustavat juuri sellaisia pappa betalar-bändejä kuten esim. vaasalainen Sturm und drang, jolle
poikien isä osti kaikki bändikamat ja sävelsi vielä kaikki biisitkin heille ja pojat vain soittivat kyseiset kappaleet,
joten ei ole mikään ihme, että suomenruotsalaiseten perustamat bändit eivät pärjää maailmalla, kun siellä ei
ole isukki tai äiti tukemassa ja katsomassa perään joka hetki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi miksihän? kirjoitti:

Miksi HIM ja Tarja Turunen myyvät enemmän kuin kaikki suomenruotsalaiset muusikot yhteensä? Ei kukaan Saksassa tiedä kuka Redrama on ja ne jotka tietävät nauravat tälle pellelle joka maitonaamana yrittää leikkiä amerikkalaista ghetto räppäriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu