Pistetään keskustelua pystyyn, että mitkä ovat olleet parhaat nettikaupat ja mitä netistä kannattaa ostaa.
Parhaat nettiostokset
10
470
Vastaukset
- deja vu
Et sitten kehdannut pistää heti aloitukseksi sitä nettikirjakauppaa? Olisit nyt vaan, vanhojen aikojen muistoksi! :)))
- ostanut
Ellokselta vaatteita. Ei mitään huippulaatua. Hintakin oli kyllä halpa.
- keskustan liivi
ja lastenvaate vaihtamassa omistajaa tai lopettamassa? Jostakin kuulin, että on loppuunmyynti ilmoitus ikkunassa. Jos lopettaa niin onko syy nettikauppa? Alusvaatteita ja pikkulasten vaatteita ei tarvitse sovittaa. On helppo ostaa nettikaupasta.
- deja vu
"Alusvaatteita ja pikkulasten vaatteita ei tarvitse sovittaa. On helppo ostaa nettikaupasta"
Miksi vaihdoit nimimerkkiä? :))))) - born in 1964
deja vu kirjoitti:
"Alusvaatteita ja pikkulasten vaatteita ei tarvitse sovittaa. On helppo ostaa nettikaupasta"
Miksi vaihdoit nimimerkkiä? :)))))En oo ikinä ostanu nettikaupasta.
- deja vu
born in 1964 kirjoitti:
En oo ikinä ostanu nettikaupasta.
Netanttilasta ja ellokselta saa välillä hyviä vaatteita pirun halvalla, ja niitä käytän enimmäkseen. Samoin netanttilassa on välillä hyviä tarjouksia elektroniikkapuolella sieltä on tullut kaikkea ostettua, mm. tämä masiina millä nyt kirjoitan... Niin ja ifolor on ykköspaikka valokuvien tilaamisessa ja voittihan se myös sen testinkin. Esim. 50 x 35 kuva postikuluineen alle 15e! Se on halpaa ja kätevää.
deja vu kirjoitti:
Netanttilasta ja ellokselta saa välillä hyviä vaatteita pirun halvalla, ja niitä käytän enimmäkseen. Samoin netanttilassa on välillä hyviä tarjouksia elektroniikkapuolella sieltä on tullut kaikkea ostettua, mm. tämä masiina millä nyt kirjoitan... Niin ja ifolor on ykköspaikka valokuvien tilaamisessa ja voittihan se myös sen testinkin. Esim. 50 x 35 kuva postikuluineen alle 15e! Se on halpaa ja kätevää.
Siihen vaikuttaa osittain ihmisen oma luonne. Jos haluaa asiakaspalvelua ja siitä saa mielihyvää niin kaikki kaupoista.
Elektroniikka, dvd(musiikki/pelit/videot) lähinnä mitä its ostan netistä. Miksi elektroniikka netistä. Oikeastaan kahdestakin syystä. Edullisempi hinta ja toinen yhtä tärkeä seikka. Välttyy turhalta pa... jauhannalta myyjältä. Esimerkiksi television ostossa kaupassa myyjä voi hehkuttaa minkä kerkeää vaikka televisiota joka oikeasti on jo "vanhentunut" malli. Kyllä myyjät puhumisen osaa jos kunnon myyntimies on niin myy vaikka puhki ruostuneen auton 4000€. Netissä voi katsoa ja vertailla rauhassa tuote sivuilta ominaisuuksia. Ja muistaakin paremmin mitä ominaisuuksia piti olla kun ei ole myyjää pauhaamassa vieressä.
Vaatteet kaupoista vaikka netistä ostetuissa onkin se 14pv palautusoikeus. Ei vain jaksa sitä rumpaa.
- olemme ostaneet
netistä melkein kaikkea: vaatteita, tietokoneen osia ja jopa akvaarioon tarvikkeita. Kyllähän jokainen miettii itse mitä ostaa netistä ja mitä ei mut näin meillä emmekä ole katuneet ostojamme koska nekin saa palauttaa jos niissä on jotain vikaa.
- halpaa
hyvä paikka on K-ville
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026