Tyttärellä 12 v on talviloma eikä 'mitään tekemistä'. Ajattelin että voisimme hurauttaa junalla Kouvolaan, mutta missä käydä tai mihin mennä siellä? En tunne kaupunkia, joten vinkkejä kaivataan.
Vinkkejä kaivataan
Yks äiti vaan
7240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juna-aseman edessä alkaa kävelykatu jossa on kaikkea kivaa!!
Mitähän kivaa? Olen asunut kaupungissa monta vuotta ja en ole vielä huomanut
vinkistä ja tervetulotoivotuksesta! Tuo kävelykatu varmaan on tytölle mieleen, minulle ei niinkään kun kukkaro on kovilla jos ja kun sieltä löytyy kivaa ostettavaa.. Tyttö ei välitä mistään museoista tms, itse tykkäisin käydä jossain sellaisessakin, mutta ne on pois laskuista. Repoveden kansallispuistoonkaan emme pääse kun on sen verran kaukana. Kylpylää siellä Kouvolassa ei taida olla?
Sinun sekavasta sepustuksesta en ymmärtänyt höykäsen pöläystä, mutta luulenpa etten siinä mitään menetä. Kiitos vaan kommentista kuitenkin :).
Talvi kun on, niin ei Kouvolakaan silloin ihmeitä tarjoa, ikävä kyllä. Toisaalta ainahan liikkeet on auki, eli siitä vaan kävelykatua katsastelemaan, siellä on kaikenlaisia liikkeitä ja joku uusi cafehouse vai mikä se oli? Hesburger on kulmassa ja käytte vaikka elokuvissa.
Rahaahan aina saa palamaan Kouvolassakin koska kaikki maksaa, mutta terve itsetunto mukaan ja katsellahan aina voi ja jotain sopivaa ostaa, halpaakin ehkä.
Voisin pitää teille esittelykierroksen vaimoni kanssa, jos sellainen sopii? Kouvolassa kun on paljon sellaista mitä nyt ei tule heti vaan mieleen esim. China Center ja Kouvolan legenda Make The Original tapaa siellä vieläkin liikkua joskus. Tuntee hajusta, sekä hassuista pussihousukavereistaan.
Astut junasta ja jatkat kävelykatu Manskia alas kunnes eteesi tulee tienviitta: Pönttövuorikatu.
Kiva puuhamaa jonne kerääntyy tai kerätään kaikki n.12- vuotiaan tasolla olevat jälkijättöiset savolaispojat,-ja tytöt.
Itse voit shoppailla vaikka China-centerissä ja tehdä uskomattomia löytöjä pilkkahinnalla.
Viihdy. :)
Ja taasko Kepua halveerataan? Ei mitään rajaa!!!!!
Me Savolaiset Kepulais-homot teemme kaikkemme yleisen hyvän eteen ja ei muuta kuin vittuillaan!
Tälläiset foorumit pitäisi lailla kiltää!- Jos ei yleisen niin ainakin paskalakkien edun vuoksi. -Hävetkää!