ei toimi millään!

tyhmä kysyy

Täällä on varmaan jo aikaisemmin kirjoitettu samasta ongelmasta, mutta en nopealla selauksella löytänyt. Ongelma on siis se, että vaikka kuinka olen yrittänyt Epson stylus sx215:ta asentaa (windows vista) mielestäni oikein ja tarkkaan ohjeiden mukaan, niin ei tulostus ei toimi. Kone löysi tulostimen ja asennus sujui loppuun asti, kunnes ihan lopuksi tuli ilmoitus, että tulostinta ei ole kytketty oikein tai laite on väärä. Ja ei tulosta! yrittänyt olen asentaa uudelleen, käynnistänyt koneen ja tulostimen uudelleen, virta on päällä, usb-johtoa vaihdettu.... sitten mietin ilomoitusta, että laite on väärä.. voiko vika mahd olla se, että asennus levy on epson stylus sx210, ja tulostin 215? ei kai sillä ole väliä?
Olen kuullut että vastaavia ongelmia on juuri vistan kanssa. osaako joku auttaa/ tietääkö missä vika?

3

1072

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Ihan yleisenä vinkkinä jos omistaa netin niin lataa ne ajurit aina netistä valmistajansivuilta. Siellä on aina uusimmat ajurit toisin kuin mukana tulleilla cd-levyillä.

        Tottakai tulostimen mallilla on väliä ajurien asentamisessa.


    • toimiiiii

      Itse pähkäilimme epson sx 210 monitoimilaitteen kanssa. Tuli virheilmoitus tulostin ei ole tulostusvalmis tai jotain sellaista.
      Ensin täytyy laittaa tulostimeen virta ja tulostin käyntiin, sitten vasta tietokone auki. En tiedä auttaako tämä ongelmaasi.

      En tiedä auttaako tämä ongelmaasi. Toivottavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3342
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3147
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2546
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2528
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1943
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1840
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1455
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1179
    Aihe