Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Supervihje!!!

Vuosisadan vihje, Expektillä todellinen tappokerroin:

Carolina-Ottawa 1 (2,50!)

Panos 40€, Voitto 100 €.

Ei vaadi perusteluja.
15794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

mutta onko jotain muuta jota uskaltais kaveriks ottaa ?

Äänestä
  • oisko Los Angeles paha ?

    Äänestä

  • En valitettavasti keksi toista järkevää kohdetta yön NHL-kierrokselta. Yleisesti tässä vaiheessa kautta kannattaa kuitenkin pelata joukkueita joilla on panosta pudotuspeleihin pääsyn suhteen (=valtava motivaatioetu). En silti laittaisi mitään hasardikohdetta ensi yönä tuon Carolinan kylkeen, vihjeeni on pelata sitä sinkkuna. Yksi listaamistani vedonlyönnin tärkeimmistä perusteeseistähän on: JOS ET KEKSI JÄRKEVÄÄ PELATTAVAA, ÄLÄ PELAA MITÄÄN. KATSO PELILISTA VAIKKAPA HUOMENNA UUDESTAAN, ÄLÄ YRITÄ VÄKISIN KEKSIÄ PELATTAVAA AINOASTAAN VIIHTEEN JA JÄNNITYKSEN VUOKSI.

    Äänestä

Carolina jatkaa nousuaan kohti pleijareita ja sitä on ehdottomasti kokeiltava hyvällä kertoimella! Tuosta tuli mieleeni, että rupesi eilen vituttamaan, kun Ylen tekstiteeveessä luki Hurricanesin voiton jälkeen, että "Sekä Carolinan ja Toronton pudotuspelihaaveet ovat murentuneet jo kauan sitten". Kaappasin kuvan talteen ja lähetän sen Yleisradioon sitten, kun Carolina on varmistanut pleijaripaikkansa! On se nyt kumma, etteivät toimittajat enää tyydy kertomaan asioista, vaan heidän on väkisin saatava ilmoittaa omat mielipiteensä. Hurricanes ei ole kuin neljän voiton päässä pleijariviivasta ja pelejä on vielä lähes 20 jäljellä!

Äänestä
  • Sanoppa muuta. Käsittämätöntä uutisointia. NHL:n runkosarja on niin pitkä ja kuntoputket vaihtelevat rajusti. Kyllä sylettää ne finninaamat ihan kunnolla jotka niitä tekstitv:n sivuja päivittää. Samantyyppinen tapaus oli maikkarin tekstitv:llä joku pari viikkoa sitten. Jossakin Serie A:ta käsittelevässä uutisessa luki jotain tyyliin että: "AS Roman mestaruushaaveet murskaksi" Herranjumala 5 pistettä eroa oli vielä ennen viime kierrosta. Eipä Romasta ehkä mestaria tule mutta ei nyt jumalauta noin voi sivuja työkseen päivittävä taho uutisoida!

    No pääset kyllä lähettämään kuvan sillä Carolina on valtavassa lennossa ja kotonaan se on suorastaan hunajaisen messiaaninen. Ottawalla taas ei ole kaikki muumit laaksossa. Se yksi kuntoputki ennen olympiataukoa vain nosti Ottawan noin korkealle. Muistakaa mitä oli Ottawan alkukausi.

    Äänestä

Carolina on tosiaan ensi yönä vahvoilla et sillei hei! Kaveriksi parhaalta näyttää Phoenix. Siihen kylkeen vielä Washington ja hurjasti taisteleva Nashville, niin huomenna juhlitaan et sillei hei!

Äänestä
  • likoon...kiitti vihjeistä:)

    Äänestä

  • Washingtonin kerroin on kyllä aika pieni, kun ajattelee, että se pelaa usein tasureita...

    Äänestä

Hyvältä näyttää: 2-0!

Äänestä

Kiitos twisting-doc asiantuntevasta vihjeestäsi!!! Jatka samaan malliin....

Äänestä

twisting-doc on palstan ehdoton kuningas.
Taavetti2 on mahtava mies isoine lihaksineen ja hänellä on kaunis vaimo.
Teppo on vaan pikku munanen rahaton luuseri paskahousu joka elää mielikuvitusmaailmassa; "rahaa on, pelit natsaa", niin ja homokin se viel on. Vaikka ihmettelen kuka sen näköistä jätkää edes haluaisi vetää perseeseen, kait nyt homoillakin on jonkinlainen tasokriteeri.

Äänestä

Ja vielä kerran kiitos hyvästä vihjeestä! Onneks en sit kaivanut sille väkisin paria :) kussu ois muuten

Äänestä
  • Erityisesti silmiin pisti tuo Stadin kundin eli Tepon vihjaama yli 20-kertoiminen rivi.....Tuli peesattua 20 euron panoksella ja yli 400 € kolahti kirstuun! Kiitos Teppo!

    Äänestä

  • Isä Inarista kirjoitti:

    Erityisesti silmiin pisti tuo Stadin kundin eli Tepon vihjaama yli 20-kertoiminen rivi.....Tuli peesattua 20 euron panoksella ja yli 400 € kolahti kirstuun! Kiitos Teppo!

    Teppo on palstan ehdoton kuningas! Nimittäin kusetuksessa!

    Äänestä

  • Äiti Äetsästä kirjoitti:

    Teppo on palstan ehdoton kuningas! Nimittäin kusetuksessa!

    laitoin kylkeen vielä washingtonin ja 10e panoksella. sieltä se mukava 40e tuli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


twisting-doc kirjoitti:

Vuosisadan vihje, Expektillä todellinen tappokerroin:

Carolina-Ottawa 1 (2,50!)

Panos 40€, Voitto 100 €.

Ei vaadi perusteluja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu