Sairastaako kukaan

täällä kirjoittaijista tätä tautia. Onko sillä jokin lääketieteellinen nimi ja onko siihen olemassa parannusta?

http://www.youtube.com/watch?v=nYXdTBti6KA
7215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jotenkin lestadiolaisuuteen? Vai olenko ainut tähän omituiseen tautiin sairastunut, lukuunottamatta alkurepliikkiä. Oluttahan minä en käytä. Onko kellään tietoo?

Äänestä

kadonnut huumorhenki sen jälkeen kun Sointula lähti. Harmi.(

Äänestä

Mutta muistakaamme vanha totuus: parannuksenteko kannattaa!

Äänestä
  • >>>Mutta muistakaamme vanha totuus: parannuksenteko kannattaa! >>>

    Tuosta asiasta olen kyllä prikulleen samaa mieltä kanssasi.
    Mutta se tässä onkin omituista, että huomasin itse yht'äkkiä eilen sairastavani tuota mainitsemaani tautia "omituinen höpöttäjä" ja lähdin etsimään googlettamalla olisiko siitä mitään tietoa lääketietessä saatavilla ja löytyi tuo linkki, että Pirkka Pekka Peteliuskkin sairastaa sitä. Hyvin samankaltaiselta vaikutti, kuin itellä. Mutta halusin tietää onko tuo tauti oikein diagnosoitu ja erityisesti mikä on sen latinankielinen nimi, että tiedän kirjoittaa sen kaikkiin virallisiin asiakirjoihini? Eläkehakemukseen ym.
    Eikä mitä, tänään huomasin toisenkin kohdan googlatessani : Pirkka-Pekka löytyi kirjastosta höpöttämässä "naurunappulan" takaa (sivuhuom! Melperikin käy kirjastossa lukemassa Päivämiestä). Aloin vasta nyt oivaltaa, että tälläkin palstalla joku on sitä sairastanut, koska tuo kyseinen linkki on näkynyt myös täällä, ) olettain herra Melperin toimesta. (en ole sitä linkkiä kylläkään painanut pelosta sen sisältävän ties mitä kauheita viruksia) Ilo oli suuri huomata, siis hänelläkin mitä ilmeisemmin on tuo sairaus. Ollaan sitten sukulaissieluja Melperin kanssa: Uskonkysymysten puiminen ja omituinen höpöttäjä. Jälkimmäinen mahdollisesti tuon edellisen seurausta. Tarttuvaako - Ehkä?

    Äänestä

...jotka ovat liukaskielisiä ja pahasuopia takanapäin, mutta kysyttäessä he eivät kykene vastaamaan/puhumaan.

Äänestä
  • vain itsestäni. Siksi se onkin omituista. Ei vähääkään kiinnosta muiden asiat. Vain uskonkysymysten pohdinta ja niin no melperi kiinnostaa.
    Harvoin syntyy vuorovaikutteisia keskusteluja, koska kukaan ei halua puhua minusta, ainakaan edessäpäin. Takanapäin sitäkin enemmän oon kuullut, mielenkiintoinen tapaus. Mutta tämä tauti on pahentunut, siis tämä höpötystauti. Se vaivaa nyt mieltäni. Onko siihen lääkettä?

    Äänestä

saman näköinen kuin yksi tunnettu saarnamies. ja samat jututkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä sairastan kirjoitti:

täällä kirjoittaijista tätä tautia. Onko sillä jokin lääketieteellinen nimi ja onko siihen olemassa parannusta?

http://www.youtube.com/watch?v=nYXdTBti6KA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu