Tarja taisi

Olisi kiinnostavaa kuulla hänen näkemyksensä ahtaajien lakosta ja sen moraalisista kytkennöistä. Samalla saattaisi selvitä, onko Tarja Halonen koko kansan presidentti, kuten hän vaalikampanjassaan mainosti, vaiko vain demarien.
354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän hallituskaan (ja keskustan Matti Vanhanen) ole puuttunut asiaan.
Myös ahtaajilla on lakko-oikeus, eihän kohta juuri muuta oikeutta työntekijällä olekaan.

Äänestä
  • Onko Mattikin arvojohtaja ?

    Äänestä

Eiköhän asia ole selvä. Halonen valittiin presidentiksi SAKn rahoilla. SAK toimii täysin demarien ehdoilla = SETA demari presidentti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juksata meitä kirjoitti:

Olisi kiinnostavaa kuulla hänen näkemyksensä ahtaajien lakosta ja sen moraalisista kytkennöistä. Samalla saattaisi selvitä, onko Tarja Halonen koko kansan presidentti, kuten hän vaalikampanjassaan mainosti, vaiko vain demarien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu