Vihjeet ovat nyt todella heikot. Eli muistan lapsuudestani jostain systä yhden minisarjan/leffan hyvin, koska se oli mielestäni erityisen kammottava.
Kyseinen tuotos lienee tehty 90-luvun alussa (?) ja se kertoo naisesta, joka jonain hetkinä uistelee kuinka myrkytti siskonsa pikkutyttönä laittamalla jotain heidän tekemiin leivonnaisiin. Kyseiset muistelukohdat saattoivat olla mustavalkoisia tms.
Aika mieletöntä jos joku on sattunut samaisen näkemään. :D
Tietäiskö joku tämän leffan/sarjan?!?!?
tietäneekö kukaan
2
511
Vastaukset
- Tadzio de Santis
Jaa, oletko varma että se oli sisko, eikä siskon tytöt tms. nuoremmat sukulaiset. Jotain marjoja muussasi eläinaiheisiin leivonnaisiin ja päälle kermavaahtoa tai jotain muuta valkoista mömmöä. Ensin testasi marjoja kissalla.
- tietäneekö kukaan
En todellakaan ole varma oliko kyseessäs sisko, mutta MUISTAISIN että ko. nainen sai flashbackejä siitä, kuinka olisi lapsena myrkyttänyt suunnilleen saman ikäisen tytön. Näin siis tämän muistan, mutta kun muistikuva voipi ontua....:) vähän hakuammuntaa, mutta olis tosi hienoa pystyä katsoa niinkin vaikuttava tuotos nyt vanhempana :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2604596Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit422770Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
- 471119
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116