Jussi Hallaaaaaaaaahoooooo maahanmuuttoministeriksi. Täältä tulee ääniä espoosta koko "moni"kulttuurisen perheemme puolesta. Parasta meille kaikille on, työtätekevinä ja laillisina maahanmuuttajina, että pummit laiskat ja laittomat maahantulijat eivät pääse tänne.
Ääniä Jussille
Eduskuntaan
676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Päiväm Aamulehti kirjoitaa kuinka se oli kysynyt Halla-Ahon bloki kirjoituksessa olevasta "tiskin alta rahaa" ottamisesta. Siinä hän kai vähän ylimielisesti venkoilee. Onko varaa näillä asioilla Halla-Ahonkaan viisastella. Jää pian eduskuntapaikka haaveeksi. Onko mennyt päähän julkisuus?????? Suorastaan olen yllättynyt ja kaipaisi lisä selvennystä asiaan.
Kun ollaan näillä eväillä matkassa, selvitäänkö maaliin asti.
Halla-aho on meinannut kompastua tietämättömyyteensä jo monet kerrat, mutta aina ovat kannattajat neuvoineen auttaneet miehen pulasta. Saa nähdä, miten kauan ihmiset ovat valmiita kantamaan Halla-ahoa käsillään eteenpäin.
iänestemme Jussia
Jussi Halla-Ahon kaltainen ehdokas. Ei kuitenkaan niin kuin Timo Soini; ääniä saatuaan unohtaa koko mamu politiikan. Vain ollakseen hovikelpoinen.
Nykyisestä mamu politiikasta on tultava loppu.
alta löydät nimilistan, jossa on todennäköiset peruSS:n tulevat kansanedustajat. Heille kannattaa keskittää kaikki maahanmuuttokriittiset äänet, muuten ne menevät hukkaan.
http://www.halla-aho.com/scripta/aseharrastus_ja_eduskuntavaalit_2011.html
Siitä hän näyttää jotain ymmärtävänkin, toisin kuin maahanmuuttokysymyksestä, jonka hän toteaa olevan ongelma, mutta ei esitä siihen mitään järkeviä ratkaisuja.