Satamat

yrittäjä vetoiksiksi.
Lohkoa pieniin osiin.

Kuin esim taksit. . .

Yrittäjät ei lakkoile itseään vastaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nimessä !!! satamat valtion firmoiksi ja kunnon irtisanomis suoja isoksi suomi ei kestä yhtään enempää nihilistisä työnantajia!!!!

Äänestä

Lakkoperseet lakkoilee työpaikkansa. Jakautuu pikkufirmoihin, joihin ei velttoja lakkoperseitä oteta.

Äänestä
  • LAKKO ON TYÖNANTJIEN SYYTÄ JA TOIVOTTAVASTI KO. TYÖNANTAJIEN SOPIMUKSET IRTISANOTAAN SATAMISSA !!!

    Äänestä

  • 22 22 kirjoitti:

    LAKKO ON TYÖNANTJIEN SYYTÄ JA TOIVOTTAVASTI KO. TYÖNANTAJIEN SOPIMUKSET IRTISANOTAAN SATAMISSA !!!

    Meinaatko, että kaikken pitää suostua, mitä apukoulun käyneet ilkee vaan vaatia. Hyvin on yksinkertasen järjestöjyrä sumuttanut!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muunmuassa. kirjoitti:

yrittäjä vetoiksiksi.
Lohkoa pieniin osiin.

Kuin esim taksit. . .

Yrittäjät ei lakkoile itseään vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu