Yamaha F30 laturin teho?

Mikähän on oikea Yamaha F30 laturin teho ?

Venelehdessä, teknisissä tiedoissa sanotaan 12V 180W, ja jostain luin, että 15A.

Siis kumpi pitää paikkansa ?
41215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Äkkiä laskien: latausteho on jännite x latausvirta eli P=U*I eli P=12V*15A=180 W. Kumpikin tieto (15 A ja 180 W)on siis periaatteessa oikeassa.

Äänestä
  • Kiitos. Itsekkin vähän arvelin tuota.

    Äänestä

Niin kaksi tapaa ilmoittaa lataus teho. 180W on täysin sama kuin 15A.

Äänestä
  • Kiitos myös sulle. Näinhän sen pitää olla.

    Ihan hyvän kokoinen laturihan tuo on...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yamaha F30 kirjoitti:

Mikähän on oikea Yamaha F30 laturin teho ?

Venelehdessä, teknisissä tiedoissa sanotaan 12V 180W, ja jostain luin, että 15A.

Siis kumpi pitää paikkansa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu