Tästä ei kyllä kerrottu eilen missään vai kerrottiinko? Onko talon asukkaille annettu jokin evakuointitiedote?
"Rakennusviranomaisten mukaan lähikiinteistöille aiheutuva vaara näyttäisi pienentyneen. Vielä eilen esimerkiksi Boren-talon pelättiin romahtavan alas sillan mukana."
"Rakennusviranomaisten mukaan lähikiinteistöille aiheutuva vaara näyttäisi pienentyneen. Vielä eilen esimerkiksi Boren-talon pelättiin romahtavan alas sillan mukana."
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Lehdistä olen lukenut, keitä siellä on töissä. Olen myös itse yrittänyt tavoittaa heitä tuloksetta", suunnittelija kertoo.
Varmaan ei viikonloppuna ole mitään keinoa jättää viestiä mihinkään Turun kaupungissa, ei varmaan vastata palolaitoksella tai poliisilaitoksellakaan puhelimiin. Niin Turussa. Puhelimet ovat mykkinä viikonloppuna, suunnittelijan mukaan.
Työllistetyt ei tee viikonloppuhommia.
Miten tämä liittyy Myllysiltaan.
Kaupunki on suurimpia työttömien orjuuttajia. Ihmisiä ei palkata töihin, vaan työttömiä otetaan ilmaishommiin, kunhan 500 päivää on täyttynyt. 9 euron päiväkorvauksella karenssin uhalla painetaan hommia. Siellä on työkkärin reservissä iso joukko huippuosaajia odottamassa kaupungin komennusta.
jos boren talo romahtaisi, eikö siellä asu vaan turhan tärkeitä hienosto perseilijöitä.
No kyllä minua ainakin harmittaisi kun talossa asun, jopa aivan siinä lähimmässä kulmassa.
Muutenkin vajoamassa taloja, Boren talo taisi olla yksi niiden joukossa. Lisäsivät paalutuksia taloihin jo silloin vajoamispeloissaan. Googlen katunäkymissä taitaa olla pojat paaluttelemassa jokivarsitaloja, vai mitä miehiä siellä näkyy työn touhussa?
Ehkä säköasentajia tai jotain mittamiehiä?