Maahanmuutolle kansan hyväksyntä tai tuomio! Vaadin kansanäänestystä Suomen nykyisestä maahanmuuttopolitiikasta!
Maahanmuutto, ts. kiintiöpakolaiset, turvapaikanhakijat ja EU:n alueelta tulevat muuttajat jne., on saavuttanut Suomen kansallisen identiteetin, peräti olemassaolon kannalta niin suuren merkityksen, että siitä tulee järjestää kansanäänestys! Maahanmuuttokysymys on merkittävyydeltään hyvinkin verrattavissa Kieltolaki- ja EU-äänestyksiin.
Nyt ei ole tietoa siitä, kuka on hyväksynyt maahanmuuton sellaisessa laajuudessa kuin se parhaillaan toteutuu, vai onko kyseessä kokonaan hallitsematon ilmiö vai mistä on kysymys. On myös käynyt selväksi, että maahanmuuton yhteydessä tapahtuu laajoja väärinkäytöksiä; Suomeen on saavuttu väärin perustein ja maahamme on tullut lukuisia rikollisia.
Eri yhteyksistä on käynyt ilmi, että maahanmuuton nettokustannukset maallemme ovat vähintään miljardiluokkaa. Käsitykseni mukaan erilaiset sosiaali- ym. tuet ja lapsilisät on alun alkaen tarkoitettu suomalaisille "normaaleille" kansalaisille ja perheille turvaverkoiksi elämän kriittisissä vaiheissa eikä suinkaan perusteiksi saapua Suomeen.
Maahanmuuttoministeri Rehn ja Kelan edustajat ovat julkisuudessa antaneet maahanmuuton kustannuksista paikkansapitämättömiä ja ristiriitaisia tietoja tai he eivät ole selvillä hallinnonalastaan.
Kansanäänestyksen kysymyksenasettelu voisi olla esimerkiksi:
KYLLÄ = Hyväksyn maahanmuuton nykyisessä laajuudessaan
EI = Maahanmuuttoa EU-alueen ulkopuolelta on rajoitettava jyrkästi ja vuosina 1990-2010 maahan saapuneiden maahanmuuttajien oleskeluluvat ja kansalaisuus on asetettava kyseenalaisiksi, jos tarkastuksessa käy ilmi, että luvat on myönnetty väärin perustein.
Normaalisti parlamentarismissa kansan etuja pitäisi olla ajamassa kolminaisuus: poliitikot, virkamiehistö ja media. Maahanmuuttoasiassa ne muodostavat kuitenkin toinen toistaan vahtivan, kansan mielipiteestä viis veisaavan kehän, joka valehtelee, vaikenee, harhauttaa, kiristää ja pakoilee. Maahanmuuttoon kriittisesti suhtautuminen on Kaininmerkki, kuolinisku parempien piirien yhteiskuntakelpoisuudelle. Järjestelmä ei toimi. Siksi tarvitaan kansanäänestys.
Koska aikaa on runsaasti, kansanäänestys voidaan toteuttaa eduskuntavaalien 2011 yhteydessä.
Kansanvalta kriisissä!
1
74
Vastaukset
- perheenäiti
Mahtavan hyvä idea. Kansanäänestys. Tämä on niin tärkeä asia suomalaisille, että heidän ääntään on kuunneltava tässä asiassa. Äänestysprosentti olisi huikean korkea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1641551
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412
