mielisa2iraat ravut?

ellinnnori

Oletteko törmänneet siihen, että ravut ovat mieleltään sairaita? Oman edun tavoittelijoita, itsekkäitä laskelmoivia pintaliitäjiä? Helpolla itselleen kaikki edut keplottelevia, omista eduistaan ei tingitä ja sitä rataa.. Paskanpuhujia selän takana, marttyyreita edessä.. tuhatkasvoja. Edessä päin esiinnytään, takana päin kaivetaan kuin myyrät maata jalkojen alta.. Äiteinä, poikaystävinä.. tyttöystävinä.. alinta kastia.

Sen pinnallisen "hyvyyden" alla on itseään masturboivia uhmaikäisiä kakaroita. Vai mitä?

Nimimerkillä
kokemusta löytyy

9

1240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hmm...

      Kokemusta löytyy.

    • t. rapu

      minä aina kuvittelin että vesimiehet on tuommosia.

    • kokemusta ehkä enemm

      Jaaha, minulla on monta rapututtavaa, eikä yksikään ole tuollainen mitä kirjoittelet?
      Mistä moinen mollaus, tunnen skorpionin joka vastaa tuota kirjoitusta?
      Hymh... myös mieheni on rapu ja ei varmaan ole tuollainen, kokemusta on 40 vuotta.
      En vaihtaisi häntä mihinkään merkkiin.

    • Leijona-merkki

      Kuinkahan on, miten voit ketään mielisairaaksi sanoa, mitä kieltä, ketään ei voida todeta ilman näyttöä.
      Siis siisti suusi.

    • skorppari435

      niin. totta kai 10 % ihmisistä on juuri tuollaisia,ja tietenkin juuri ne ravun merkin alle syntyneet- NO EI !!!
      Ajattele nyt vähän mitä kirjoitat, ettet ihan noin tyhmiä kirjoita.

      • Mieslukija

        En tunne yhtäkään rapua,joka tuollainen olisi.Mutta tuo kyllä sopisi oinaaseen.
        Ei ketään saa sanoa mielisairaaksi,olisi mikä horoskoopiltaan tahansa.


      • Tuhatkasvoinen.
        Mieslukija kirjoitti:

        En tunne yhtäkään rapua,joka tuollainen olisi.Mutta tuo kyllä sopisi oinaaseen.
        Ei ketään saa sanoa mielisairaaksi,olisi mikä horoskoopiltaan tahansa.

        Aloittajalle : Olet täysin oikeassa.


    • salelampi

      Voi pientä. Kerropa tädille ihan oikeasti, mikä mieltä painaa! Äiti on hoitanut pottakasvatuksen liian ankarasti, ja tyttöystäväkin oli rapu, joka jätti sinut kuin nalli kalliolle? Syvimmät osanottoni.

      Miksi turhaan turvauduit nimimerkkiin, kai suuressa viisaudessasi olisit voinut tämän tosiasian kertoa oikealla rekisteröidyllä käyttäjätunnuksellasi. On se upeaa, että omaat niin laajan maailmannäkemyksen, että pystyt määrittelemään kaikki tiettynä ajanjaksona syntyneet ihmiset alimpaan kastiin. Se ilman muuta osoittaa korkean älyllisen ja henkisen tasosi. Joten suutelen maata jalkojesi alla!

      Ps. On olemassa sellainen riski, että ihminen vetää ajattelumaailmallaan puoleensa tietynlaisia ihmisiä ja ilmiöitä. Sinulla on näkemys negatiivista ravuista, joten vedät puoleesi negatiivisia rapuja. Joko huomasit, se tomii! Sait yhden negatiivisen ravun vastaamaan viestiisi. Ja meitä löytyy vielä monta lisää. Nautinnollisia nettihetkiä!

    • rapuchick

      Itse olen Rapu, ja tunnustan itsessäni noita piirteitä. Tosin, parhaisiin ystäviini kuuluu myös Vaaka ja Vesimies ja molemmista löytyy samoja piirteitä; puntariystävästäni vielä enemmän.

      Että silleen.
      Sinänsä ihan loistava luonnekuvaus minulle, mutta otetaanpas nyt uusiksi: uskotko tosissasi, että KAIKISTA Ravuista löytyy samoja piirteitä?
      Koska mitä minä olen kuullut juttua kahdelta Oinas-ystävältäni, joilla on myös Rapuja kavereina, he ovat sanoneet, etten ole niin kuin tyypillinen Rapu.
      Ja ehkä siksi tulemmekin niin hyvin toimeen.

      Fail. >D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      41
      8613
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      300
      6490
    3. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      59
      6402
    4. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5867
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      45
      5527
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4884
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4234
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      4001
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3736
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3282
    Aihe