V50 tavaratila

anteroineno

Onko kyseisen auton tavaratila niin suuri, että siellä voi kuljettaa isohkoa koiraa?
Meiltä löytyy Berninpaimenkoira usro, jonka säkäkorkeuskin on jotain 70cm luokkaa.

10

1800

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hgikdj

      Miksi katsot autoa jonka tavaratila on varmaan pienin mikä ulkomitoiltaan tuonkokoisissa autoissa on? V50 on iso vain hinnaltaan. Tavaratilan korkeus on luokkaa 82 senttiä, eikä edes lattiapintaakaan ole niin paljoa että berninpaimenkoira mahtuisi lepäämään muuta kuin ihan kerällä.

      Jo saman peruslalustan Ford Focuksessa, esimerkikkinä vaan, on paljon sekä korkeampi että muutenkin suuremnpi tavaratila. Mutta korkeuden takia katso mielummin tilatyyppisiä autoja, joilla tavaratilan korkeusa on lähempänä metriä. Niitä on jo useita V50 hintaluokassa ja paljon halvemmallakin

    • mmm.

      Pienempää tavaratilaa tuskin mistään muusta farkusta merkkiin ja malliin katsomatta löytyy.

    • uusavutonsie

      Käy ihmeessä autokaupassa katsomassa ja kokeilemassa, se ei vielä maksa mitään.

      • karva-auto

        Onkohan pokkaa ottaa kennelin suurin uros messiin sovittamaan autoa?
        Jos autokauppias hymyilee ja sanoo: "Joo, jokaiseen autoon vaan karvaturri kokeilemaan", niin ihmettelen.


    • Koiraherkkuja

      Koira mahtuu hyvinkin tuohon tilaan jos sen vaikkapa taittaa..?
      Hyvin esikäsiteltynä/leikattuna/pakasteena Thaimaalaiset ravintolat mm. saavat montakin tuonkokoista mahtumaan yhteen m3 provianttiin.

    • Minulla ei Volvoa

      Totuus kuitenkin on, ettei V50 ole mikään kuljetuskykyihme.

      Esimerkiksi VW Golf mielletään yleisesti pienemmän luokan autoksi kuin Volvo S40/V50. Vertailin huvikseni Golf Variantin ja V50:n tavaratilojen kokoa. Yllättävä vastaus: VW: tavaratila (takapenkkien selkänojat alaskaadettuina) on 5 cm pidempi, 5 cm leveämpi ja 5 cm korkeampi kuin Volvon! Saman valmistajakonsernin sisarmallista Škoda Octavia Combista tilaa löytyy Golfiakin enemmän.

      Mutta eiköhän V50:eenkin aika hulppea hauva mahdu!

      • Bernin koiralle

        Tulee aika hankala olo V50:sen takatilassa kun takaistuin tilatkin on onnettomat onhan se hyvän näköinen auto mutta kannattaa perheen lemmikille ottaa semmonen missä on kunnon tilat matkustaa.


    • isot koirat

      ole melko lyhytikäisiä, päinvastoin kuin esimerkiksi anopit. Odota rauhassa koiran kuoloa ja osta sitten (vaikka provoillessasi tietysti kirjoitit) vaikka V50. Auto on aivan mainio menopeli. Kolme vuotta on tullut ajeltua laadukkaita kilometrejä. Yksi ajovalopolttimon peijakas on mennyt rikki.

      • Tämä sinun

        Varsinainen provo huh,huh.


    • dogistiivi

      vee viiskymppiseen iso koira. ite kuljettelen rhodesiankoiraa, jolla säkä myös tuon 70cm. hyvin tykkää koira matkustaa ja valittamista autosta ei oo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      99
      9520
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4947
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      52
      4647
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      2398
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1622
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      44
      1444
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      55
      1374
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1311
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1272
    Aihe