renkin palkka

tienaako alalla enään mitään?
9431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä

Äänestä

tienaa muuta kuin työkokemusta,jos olet valmis tekemään 10-12h päivää,ilman mitään ylityö-pyhä ym korvauksia,niin ehkä minimipalkan saat kuukaudessa.

Äänestä
  • ei tienaa juurikaan mitään,saa vaan ajaa tärkeän näköisenä uudemmalla autolla kuin itsellä on.Sitten työaika on 2x24h jos lupaudut viikonloppu päivystykseen.Hiljaista jos on tulot siitä ajasta 70-130e,eikä minkäänlaista taukoa päivystyksessä ,aina mentävä jos puhelin auki.Kaikenlisäksi kuskattava tuttuja ja puolituttuja juoppoja jotka rutisee että kun on niin kallista tämä taksikyyti.Mutta kokeiltu on tämäkin kovapalkkainen ihanuus,aina kuitenkin uusia renkejä tulee tilalle kokeilemaan.

    Äänestä

Tietysti riippuu ihan kassasta ... ytimessä 10h kassat reilua 600 kautta linjan

Äänestä
  • jossain ytimessä voi ajaa 10 tunnissa 400 kilometriä?

    Äänestä

  • ,.., kirjoitti:

    jossain ytimessä voi ajaa 10 tunnissa 400 kilometriä?

    ajaa 400 kilometriä kun vähempikin riittää. 10 tunnin vuorossa riittää alle 7 kilsaa lähdöltä tuohon 600 euron kassaan. Ei missään "jossain" ytimessä vaan ihan Hesan ytimessä.

    Äänestä

  • miks pitäis kirjoitti:

    ajaa 400 kilometriä kun vähempikin riittää. 10 tunnin vuorossa riittää alle 7 kilsaa lähdöltä tuohon 600 euron kassaan. Ei missään "jossain" ytimessä vaan ihan Hesan ytimessä.

    ilmoittautui joku matemaattinen nero selittämään jotain paskaa. Juoksu on sinulle varmaan tuntematon käsite. Taisi unohtua kaavasta.

    Äänestä

  • ,.., kirjoitti:

    ilmoittautui joku matemaattinen nero selittämään jotain paskaa. Juoksu on sinulle varmaan tuntematon käsite. Taisi unohtua kaavasta.

    Ja sitten ilmestyy vielä kolmas nero selittämään vielä ihmeellisempää paskaa. Perusmaksu on sinulle varmaan tuntematon käsite. Sijoita se omaan pikku kaavaasi ...

    Äänestä

Riippunee osaako Kielen elikkä tuleeko asiakkaiden kanssa toimeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyätöntimpuli kirjoitti:

tienaako alalla enään mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu