Jungerista uusi

puheenjohtaja,

10

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • porvari,.

      Tämä rehellisyyden perikuva ex oikusministeri Leena (teboil) Luhtanen,eikös siinäkin olisi ainesta äss dee peen johtajaksi?

    • junkkeri hamekangas

      juu mulkku junger on sdp lle ihan oikea neiti johtoon, homompaan tyyppiä saa etsiä. edes demarit ei äänestänyt sitä luuseria ylen pääjohtajan pestiin.

    • Väärä tie demareilla

      Kyllä tosiaan Heinäluomassa rupeaa olemaan enempi ruunatun konin tyyppiä kuin nuoren orhin ominaisuuksia.
      Äijä kyllä innokkaasti pörhistelee erilaisilla esiintymislavoilla, mutta homman sisältö on lähinnä vanhaa ja koettua demari - diipadaapaa eli saman skeidan jauhamista, jota ei kestä enää erkkikään.
      Toivottavasti mahdollisimman monet äänestäjät tekevät nyt havaintoja demarien tavoitteista lakon aikana ja muistavat tämän kaiken vielä ensi vuoden ek-vaaleissakin.

    • eikös vain?

      SDP:lle olisi lottovoitto, jos Mikael Jungner lähtisi SDP:n puheenjohtajaksi. Kyllä tässä tyypissä olisi särmää, sivistyneisyyttä, fiksuutta ja uutta modernismia monen ihmisen edestä. Voi olla, että näin makeet tyypit eivät kelpaa, koska siinähän piilee suuri vaara, että jaa kakksotilalle. SDP:n pitäisi päästä eroon tästä sosiaalitanttaleimaantumisesta, nyt olisi pikaisesti saatava mies SDP:n vetäjäksi. Erkki Tuomioja olisi varmasti vetänyt pisteet kotiin, mutta näiden sosiaalitanttojen piti välttämättä saada naikkonen johtajaksi. SDP:n Mikael Jungner päihittäisi alka aikayksikön kokoomuksen Jyrki Kataisen ja SDP olisi takuuvarmasti Suomen kärkikaartissa taas. Mikael Jungner myös varmaan tulevana pääministerinä osaisi huippujohtajan taidoillaan luotsata Suomen nousuun paremmin, kuin kukaan muu. Nyt tarvittaisiin oikeita johtajia, koska maamme asiat on ajettu poliittisilla tempuilla niin alas, että hävettää. Oikein on verrattu 1918 lukuun, että näin alas on vajottu ja tietoyhteiskuntanakin Suomi on Euroonpan peräpäävaltioita.

      • ahtaajaaaaaa

        ahahhahah pellemänn tyyppiä saa hakea kuin jungeri, demarit on niin sokeita että eivät edes nää.

        Jungerin mainen on tässä maassa pilalla , SDPn johtajasi se soveltuu parhaiten...uppoavaan laivaan.


      • miehiä miesten paika
        ahtaajaaaaaa kirjoitti:

        ahahhahah pellemänn tyyppiä saa hakea kuin jungeri, demarit on niin sokeita että eivät edes nää.

        Jungerin mainen on tässä maassa pilalla , SDPn johtajasi se soveltuu parhaiten...uppoavaan laivaan.

        Täytyy sanoa, että miehenä arvostan Vanhasta paljon enemmän kuin Jungeria. Vanhanen totesi että mitä se kenellekään kuuluu, miltä hänestä tuntuu, kun hän lopettaa pääministerinä. Jungner sen sijaan on itkenyt Facebookisssa ja muissa medioissa ja säälinyt itseään ja vedonnut jopa syöpäänsä. Mikä raukkis! Ei ole mielestäni mikään mies, pitäisi mölyt mahassaan.


    • Hitch

      SDP:llä on nyt hyvin pullat uunissa. Kannatus on tasaisessa nousussa. Urpilainen on antanut kiistattomia näyttöjä osaamisestaan. Arvostus on puolueen ulkopuolellakin lselvästi lisääntynyt. Nyt pitää keskittyä muihin asioihin kuin henkilövalintoihin.

      • Punikin pentu

        Näytöt: pornokuvat.


    • Syrjäytyneet jätetty

      Olisiko parempi, että puoluepolitiikkaa ei henkilöistettäisi, vaan keskusteltaisiin eri puolueiden harjoittamasta politiikasta suomalaisen yhteiskunnan hyväksi.

      Mielenkiintoista on verrata eri hallitusten hallitusohjelmia, budjetteja ja sitä, miten hallitus on hoitanut huono-osaisten suomalaisten asioita.

      Hyväosaiset ja rikkaat kyllä osaavat käyttää taloudellista valtaa: katalassa maailmassa on syytä olla kelvoton.
      Lahjakkaimmista ei ole tullut oikeamielisiä - vaan suurimpia roistoja. Näistä roistoista on esimerkkejä pörssiasiantuntijoiden, kirjanpitäjien, pankinjohtajien ja yritysjohtajien keskuudessa.

      Syytä olisi myös politiikan palstoilla keskustella siitä, miten kansan edustajat toimivat äänestäjiensä parhaaksi, hyvinvointipalvelut säilyttäen ja niitä kehittäen vai luovuttavatko kansanedustajat vallan markkinavoimille?

    • Uusi- ukki

      Uskon jopa , että urpilaisen verkkosukkahousut istuisi hyvbin tämän mikki-hiiren kinttuihin.Näin on näreet???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      20
      2222
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2163
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      33
      2016
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1406
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1356
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      893
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      822
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      761
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      743
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      33
      734
    Aihe