eli päivitin modeemin, koska soneran 24/1 liittymä toimi vain n.1-3mb nopeudella.No, kun modeemi ilmotti, että päivitys onnistu, niin siihen jumiutui myös modeemi. Lähtee käyntiin, mutta "SYS" valo ei syty, enkä pääse takaisin modeemin "sisälle" muuttamaan asetuksia. Onko mitään enää tehtävissä?
Mikäs olisi hyvä adsl/wlan modeemi, joka toimi myös soneran 24/1 liittymän kanssa....
Telewell 510 v3 + päivitys epäonnistui
4
1052
Vastaukset
- lisääväongelmalline
resert-nappikaan ei toimi.
- 16+11
reset nappia pitää painaa hetken aikaa kun modeemi on päällä.... siis todellakin jonkin aikaa...
- didyyyyy
16+11 kirjoitti:
reset nappia pitää painaa hetken aikaa kun modeemi on päällä.... siis todellakin jonkin aikaa...
ei toimivaikka kuinka pitkään painaa, eli taitaa olla pask***
- samavika oli mulla
didyyyyy kirjoitti:
ei toimivaikka kuinka pitkään painaa, eli taitaa olla pask***
Telewellin asennus ja päivitys tulee tehdä ADSL piuhan kanssa lisöksi joudut muokkaan asetuksia todennäköisesti sen jälkeen kun uusi firmware on asennettu koksa uskoisin että sun modeemi on samnalai alustavasti uudella firmwarella wpa salattu ... katso telewellin sivuilta ohjeet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko851827- 431439
Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.871202- 671007
- 59971
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!44967Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20920- 35887
- 47876
- 37809