Martinsillan jalkakäytävät tulee poistaa. Näin saadaan yksi kaista lisää ja liikenne normaaliksi. Ei ole liikaa vaadittu jos kevytliikenne käyttää föriä ja teatterisiltaa.
liikennejärjestelyt
Audimies-hsalo
6155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että vihervasurit antaisivat järjen käydä autovihan edelle!
Ehdotin tätä jo sunnuntai-aamulla eräälle tutulle, mutta totesimme liian vaikeaksi Turun politiikassa hoidettavaksi.
Täytyyhän se kevyenliikenteen väylä säilyttää, jotta voi tsiikailla siinä samalla hameenhelmojen keinuntaa, pohkeen jäntevyyttä ja korkojen korkeutta!
Voi h....tti!
Eihän se mikään vitsi olekaan, että auto on sairaille miehille peniksen jatke!!!
Olen varmuuden vuoksi aina väistänyt kaukaa 'automerkillään' pröystäilevät miehenkuvat.
ONNEKSI...... hahhaaaaaaaa
Kyl määki hulluu väistä.
liikaa vaadittu, että itse käytät Aurasiltaa/Tuomiokirkkosiltaa tai sitten alat liikkua bussilla.
Olisi eka kerta kun pyöräilijät joustaisivat, yleensä eivät jousta jalankulkijoiden takia, eivät autojen, ne on sellaista mää, mää-kansaa. Fillaristit voisi aivan hyvin kuljettaa jollain tupla-förillä yli se olisi aika mukavaa, voisin itsekin sitten enemmän pyöräillä.
Onkos kukaan muuten koskaan kuullut änkyrävihreästä, joka osaisi joustaa, eikä olisi täynnä patoutunutta vihaa autoilijoita kohtaan ?