Toisella voittoluokalla ei ole mitään arvoa käytännössä. Veikkaus jatkaa näköjään vanhaa linjaansa siitä, että voittojen lukumäärä maksimoidaan voittojen suuruuden kustannuksella. Nyt on entistä vaikeampaa löytää ylikertoimisia rivejä. Huono uudistus! Tuon voi pelastaa ainoastaan sillä, että nostavat rivihintaa, mutta en usko, että tekevät sitä.
Vastaukset 3
- isopotti
Huonoon suuntaan uudistus meni. Kyllä nyt henkilökohtaisesti jääkiekkomonivetojen pelaaminen vähenee huomattavasti, suuret kertoimet ovat houkutelleet pelaamaan isoja järjestelmiä.
- gfdj
Vittu ihan perseestä,jihuu nytkin tuli vittumaiset 40 kymppiä.
Mitä järkeä pelata enää monaria?
- 25
RE: Tosite muuttui muitten semmoiten pelien takia (koris) mitä ei saa pelattua tositteelle? BETA-versiot jatkuu uudistuksissa taas!
Veikkauksen toiminta vastuullisena pelijen järjestäjänä on ihan höpö-höpö juttua, raakaa bisnestähän se touhu on!
Varmaan 5v sitten ehdottelin että peliaikaa vois lisätä parilla tunnilla iltaisin pelaajien palvelemiseksi, mutta ongelma-pelaajien takia veikkaus vetosi ettei sitä voida järjestää! Nyt kun pelivaihdot alkoivat,laskea rupes yhtä äkkiä peliajat piteneen? Että se siitä vastuullisuudesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541650Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13820- 49766
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16733Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678