Mietin missä saisi teetettyä akvaarion berberskinkile. En oo vielä 100% varma tarvinko uutta, mut mun terraarion koko on 80x40x50 cm. Että onko se liian pieni? Akvaario olisi varmaan skinkille parempi vaihtoehto, koska siinä ei ole ovia ja skinkit heittelevät hiekkaa, kun ne kaivautuvat. Olen katellut akvaarioita netistä ja ne ovat liian korkeita. Mieluusti joku huokea vaihtoehto Rovaniemen seudulta.
TOIVON ETTÄ VASTAATTE PIAN, KIITOS ETU KÄTEEN!!! :)
Berberiskinkin teraario
Romppis8
1
445
Vastaukset
- ;)
Moi,
Jos akvaarion meinaat teettää, kannattaa vaikka kysellä ihan akvaarioliikkeistä teettämismahdollisuuksia.
Samaten voit vaikkapa netissä seurata aqua-web sivustoa, siltä saattaa löytyä sopiva/voit kysellä sieltä tekijöitä :=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1702620- 1612422
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182047Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552013Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."21702"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591414Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1961313Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2171078Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää811068Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3491002