Luulin joskus että sosialidemokraatit ajavat pienituloisten asiaa. Nyt tiedän että näin ei ole asiat. Maku meni ja sosialidemokraatit saavat puolestani painua vaikka pimeimpään hornantuuttiin. Nämä Suomen syöjät ja köyhien sekä työttömien kusettajat.
maku meni
4
52
Vastaukset
- Same shit
Täytyy sanoa tähän että sossut ehkä vieläkin vähän paskempia kuin kokoomus koska sossut uskottelevat työläisille olevansa heidän puolella.
- zandert
kyllä harvinaisen oikeassa. Ainakin se ero on Kokoomuksen ja SDP:n välillä, että SDP uskottelee olevansa heikompien puolella, vaikka oikeasti ovat vain SAKn puolella ja siinä on vissi ero. Jollet kuulu sak:hon et ole mitään. Sittenkään et ole mitään muuta kuin jäsenmaksun maksaja jos olet joku pienipalkkainen siivooja tai myyjä. Mitään ei demarit tarjoa kuin tyhjiä sanoja ja suuria puheita. Jäsenmaksut kyllä kelpaa ja äänet tälle loisporukalle.
- loi maa lainen
zandert kirjoitti:
kyllä harvinaisen oikeassa. Ainakin se ero on Kokoomuksen ja SDP:n välillä, että SDP uskottelee olevansa heikompien puolella, vaikka oikeasti ovat vain SAKn puolella ja siinä on vissi ero. Jollet kuulu sak:hon et ole mitään. Sittenkään et ole mitään muuta kuin jäsenmaksun maksaja jos olet joku pienipalkkainen siivooja tai myyjä. Mitään ei demarit tarjoa kuin tyhjiä sanoja ja suuria puheita. Jäsenmaksut kyllä kelpaa ja äänet tälle loisporukalle.
maksaa korvauksia niille irtisanotuille, jotka eivät kuuluneet ammattiliittoihin (SAK, STTK, AKAVA).
- jakolev
sosialidemokraatit on loisporukkaa ja yhteiskunnan elättejä kaikki tyynni. Ei löydy pahempia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433030Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802029Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181553Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641498Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163971