Minne kadonneet jutustelut kumisaappaista?
kumisaappaat
kumiman
8691
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kas kun jotkut kuvittelee että ne on sairaita...
"kumisaapas" tältä foorumilta löytyi vain 215 viestiä.
Luulen että tämän nimenomaisen teeman kanssa kävi ikävä kyllä niin, että harrastajien sisäiset riidat veivät voiton ja tappoi koko teeman. Ne lukijat, jotka vielä joskus jaksoivat innostua ja kirjoittaa ihan kiitettävän asiallisia viestejä, kaikkosivat lopult kuin kuppa Töölöstä, kiitos näiden terroristien.
Tuo likimain patologiselle tasolle menneen juupas/eipästely kontioiden seksikkyydestä, naisellisuudesta ja siitä, onko tuohenväri todella valkoinen vaiko harmaa vaiko..., kyllä tappoi viimeiset kipinät.
Itse päätin jo puolitosita vuotta sitten jättää koko osallistuminnen siihen. Hain täältä keskustelua ja virikkeitä teeman tiimoilta enkä todellakaan muiden sanelua siitä miten mämä asiat tulee hahmotta ja ymmärtää.
Olen sittemmin löytänyt paljon mielekkäämmän foorumin tälle teemalle, mutta se ei sitten olkeaan enää suomeksi vaan englanniksi. No, väliäkö hällä.
Kun tämä eräs kontiokeskusteluja pakkomielteisesti häiriköivä henkilö ei muuhun pystynyt, hän alkoi poistattaa kaikki kumisaappaisiin liittyvät keskustelut järjestelmällisesti. Hänen esittämillään uskomuksillla oli kyllä aluksi tietty viihdearvo, mutta vuodesta toiseen samojen kerta toisensa jälkeen alasammuttujen asioiden monotoninen toistelu alkoi kyllästyttää ja moni lähti suljetuille foorumeille. Näissä keskustelijajoukko on kuitenkin aika pieni. Kun siis ei osaa keskustella, voi terrorisoida palstaa halutessaan muuten. Nykyinen automaattinen järjestelmä ilman tarkistuksia mahdollistaa sen.
mitenkään palstalla aiheena olevaan alueeseen, seksi.
Huomautetaan vielä edellisen kirjoittajan mielipide on hänen mielipiteensä asiasta, ei siis mitä todellisuudessa on tapahtunut. Hänen pakko mielteenään ovat kontiot ja ettei muut kuin yksi voi vastustaa niitä.
epäonnistunut ihminen sabotoi koko tällä foorumilla. Tuolla sm-leikkiketjussakin jatkuvasti ilmoittelee viestejä poistettavaksi (koska ei muka liity seksiin) ja koettaa täälläkin tutuksi tulleella tavalla häiritä keskustelua melkein kaikin keinoin.
Ylläpito poisti. Kas kun pitäisi olla aika avarakatseinen. Nyt olisi hyvä jatkaa, kun kohta on tulva joka puolella ja kumisaappaat varmasti jalassa.
Joko on päät kääntäneet saappaat tulleet vastaan.
Näyttää siltä, että kyseinen henkilö ei ole poistunut mihinkään, joten antaa hänen poistella kohta olemattomia viestejä. Muualla kyseinen leikki ei onnistukaan.