Windows 7 ongelma

En pääse ronkkimaan palomuuria, pitäisi saada se hetkeksi pois päältä että saan ladattua kunnon virushommelit, mutta kun menen turvavalikkoon ja sieltä palomuuriin, se vaan lataa ja lataa ja lataa ja lataa.Kone on ihan uusi, tänään saatu ja toimi ihan moitteetta siihen asti kun käynnistin uudestaan digikameran kuvaohjelman asennuksen jälkeen.. Ei kai se siitä voi johtua? Tosin Kamera on sen verta vanha että siinä ei oo windows 7 tukea.
5567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt en pääse ohjauspaneeliinkaan, tulee viesti "etäprosedeerikutsu epäonnistui eikä sitä suoritettu"

Äänestä
  • Pääsen ohjauspaneeliin mutta jos klikkaan jotain se vaan lataa loputtomasti =(

    Äänestä

  • gfhbgfhgf kirjoitti:

    Pääsen ohjauspaneeliin mutta jos klikkaan jotain se vaan lataa loputtomasti =(

    ohjauspaneeli /kaikki ohjauspaneeli sitten valitse pwindows palomuuri ja ota se pois jakäynistä kone . hope se auttaa

    Äänestä

Mitä tarkoittaa "kunnon virushommelit" ?
Oletko asentamassa tietoturvapakettia jossa on palomuuri? asennusohjelma osaa pistää windowsin palomuurin pois päältä. Jos jollakin sivustolla kehotetaan poistamaan palomuuri päältä latauksen ajaksi, jättäisin kyllä lataamatta sieltä.

Äänestä

Tarkasta, onko etäproseduurikutsupalvelu (RPC) mennyt tilaan, jossa sitä ei käynnistetä automaattisesti.
Kyseinen palvelu on ilmeisen oleellinen ja sen pitää käynnistyä automaagisesti, muuten tulee ongelmia.

Kirjoita suorita-riville (jos suorita-rivi ei näy, kirjoita hakuriville "suorita" ja käynnistä se) services.msc ja hae luettelosta etäproseduurikutsu. Tarkista, että se on käynnissä ja käynnistystapa on automaattinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kääkssss kirjoitti:

En pääse ronkkimaan palomuuria, pitäisi saada se hetkeksi pois päältä että saan ladattua kunnon virushommelit, mutta kun menen turvavalikkoon ja sieltä palomuuriin, se vaan lataa ja lataa ja lataa ja lataa.Kone on ihan uusi, tänään saatu ja toimi ihan moitteetta siihen asti kun käynnistin uudestaan digikameran kuvaohjelman asennuksen jälkeen.. Ei kai se siitä voi johtua? Tosin Kamera on sen verta vanha että siinä ei oo windows 7 tukea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu