Typerin ohjelma: Matkaoppaat

Voiko tyhjänpäiväisempää ohjelmaa olla. Arsyttäviä matkaoppaita, ärsyttäviä turisteja, ärsyttäviä turkkilaisia, ärsyttävää tönkköenglantia, ärsyttävää tönkkö suomenkieltä..............ja kansa tykkää.........!?????
14614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

häh, sammuta töllös tai vaihda kanavaa.

Äänestä
  • Matkaoppaat ja sairaala nelosen parhaat ohjelmat,tulee vieläpä peräkkäin

    Äänestä

  • ----------.,l kirjoitti:

    Matkaoppaat ja sairaala nelosen parhaat ohjelmat,tulee vieläpä peräkkäin

    ja tiistaisin Inno vielä perään kolmantena.

    Äänestä

aika hauska, Håkan, Tuure ym svedupellet.

Äänestä

No älä katso, itse katson silloin tällöin kun kaikki ei mene aivan putkeen matkailijoilla ja oppailla. Suap nauraa, buahaha

Äänestä

ei pidä katsoa jos ei tykkää. Itse osaan kääntää kanavaa jos ohjelma ei miellytä. Matkaoppaita seuraan ja se on aivan kelpo ohjelma. Saa nähdä kohteen maisemia ja päälle päätteeksi tapahtumia.

Äänestä

Kerrankin tosi-tv -ohjelma, jossa ei väen väkisin yritetä kyykyttää jotain ohjelmaan osallistuvaa. Ei vallanhimoista oman edun tavoittelua eikä pudotuspelejä, joissa aina yritetään puukottaa muita osallistujia selkään kun vaan kerkeää.
Sitä paitsi tämä on ihan realistinen sarja. Jossain määrin polkee paikallaan, mutta silti koko ajan tulee uusia mitä ihmeellisempiä tarinoita, jotka paljastavat miten käsittämättömiin tilanteisiin tuossa työssä joutuu.
Aivan kuten aiemmin lentokentistä kertoneet realitysarjat, Matkaoppaat on sellainen työmaa-alue, jossa draama syntyy ihan itsestään.
Uutuudenviehätys on tosiaan mennyt, mutta kohtahan nuo 40 osaa on nähty. Uusia on jo onneksi tulossa tuotantoon.
Ajatelkaa, että nuo oppaat tekee tuota työtä 6 päivää viikossa ja parhaimmillaan 25 tuntia putkeen, palkalla joka on noin 800 euroa kuukaudessa. Silti ne on noin hyviä ratkaisemaan tilanteita ja sitoutuneita hoitamaan hommansa.

Äänestä

katsottava sarja, mutta eilen meinasi mennä maku ja palaa pinna. Miksi ihmeessä annettiin tilaa markkinoida jotain suoramyyntituotetta matkailuohjelmassa??? Kysyn vaan. Ohjaajan moka?

Olisi riittänyt vallan hyvin se että mainittiin että kyse on suoramyyjien reissusta. Olen ollut jo vuosia niin suoramyynnin vastustaja että tuollainen tympii ja ei sopinut ohjelmaan ollenkaan.

Äänestä
  • Ai tämä pyramiidiperhe, joka oli opettanut tyttärilleenkin mitä tuotteet pitävät sisällään?

    Äänestä

  • Varsinkaan jos vastaava suoramarkkinoinnin piilomainonta saa jatkoa. Tähän pitäisi jo viranomaistenkin puuttua. Mikään muukaan firma ei voi mainostaa ilmaisesti tuotteitaan tällä tavalla. Etenkin kun kyseessä on sekä kyseenalainen että mahdollisesti jopa laiton ihmisten pyramiidihuijaus. Hyi hävetkää.

    Äänestä

  • Turkissa käynyt kirjoitti:

    Varsinkaan jos vastaava suoramarkkinoinnin piilomainonta saa jatkoa. Tähän pitäisi jo viranomaistenkin puuttua. Mikään muukaan firma ei voi mainostaa ilmaisesti tuotteitaan tällä tavalla. Etenkin kun kyseessä on sekä kyseenalainen että mahdollisesti jopa laiton ihmisten pyramiidihuijaus. Hyi hävetkää.

    tunne. Alkaa etoa kun kuvaan ilmestyy ko firman paidoilla varustettuja ihmisiä ja erityisesti se firman "pomo" on on imelä...hyi!!! On aika kummallista että moista mainostusta sallitaan? Pitääkin tallentaa ohjelma ja voi ohittaa sitten kohdat joissa näkyy suoramarkkinoijia... Jos katson ollenkaan. Kaikkea sitä näkeekin, ei voi kuin ihmetellä miksi moinen sallitaan.

    Äänestä

  • ällöä... kirjoitti:

    tunne. Alkaa etoa kun kuvaan ilmestyy ko firman paidoilla varustettuja ihmisiä ja erityisesti se firman "pomo" on on imelä...hyi!!! On aika kummallista että moista mainostusta sallitaan? Pitääkin tallentaa ohjelma ja voi ohittaa sitten kohdat joissa näkyy suoramarkkinoijia... Jos katson ollenkaan. Kaikkea sitä näkeekin, ei voi kuin ihmetellä miksi moinen sallitaan.

    Se suoramarkkinointiporukka oli kuin jokin uskonlahko, järki heitetty pihalle ja porukan vetäjän aatteet tilalle. Oikein syletti se homma...

    Äänestä

Hotellien TV 4 kanavien rikos selvitys varastamis tiedot poliisin linkki joka ei ole kaikkien saatavilla .
Vie puhelut puhelin-ja jne rinki

Äänestä

Suurin osa matkailuohjelmista on paskaa piilomarkkinointia matkailun edistämiseksi.
Ainaista viinin maistelua ja ruualla puljaamista. Turhanpäiväistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmyyden huippu.. kirjoitti:

Voiko tyhjänpäiväisempää ohjelmaa olla. Arsyttäviä matkaoppaita, ärsyttäviä turisteja, ärsyttäviä turkkilaisia, ärsyttävää tönkköenglantia, ärsyttävää tönkkö suomenkieltä..............ja kansa tykkää.........!?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu