Kunnes kaikki ennalta ostetut testaamatttomat rokotteet saadaan myytyä!!!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/STM Suomessa ei sikainfluenssaa – rokotetta suositellaan silti/1135253565317
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/STM Suomessa ei sikainfluenssaa – rokotetta suositellaan silti/1135253565317
Vastaukset 6
Vanhimmat
rokote ei takaa täyttä suojaa. Eli jos haluaa pelata varman päälle, kannattaa kiertää tuollaiset piikit kaukaa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1765334&ref=lk_hs_ko_2
Eikä sitä silti kukaan enää kaipaakaan eikä uskaltaisi myrkkyjen edessä nöyrtyä, kun vaikutyksetkin nyt on jo nähty.
"rokote ei takaa täyttä suojaa. Eli jos haluaa pelata varman päälle, kannattaa kiertää tuollaiset piikit kaukaa."
Turvavyöt eivät anna täyttä suojaa. kannattaa siis jättää turvavyöt auki. Sana logiikka kuin edellisessä, mutta jotenkin se tuntuu mielestäni upipöljältä.
sellainen, että kun halutaan se 100-prosenttinen suojaus, sairastetaan vaan tuo lievä tauti, jos sitä edes sattuisi olemaan.
"Sairastettu kolme viikkoa... Yskin verta... En ole ikinä ollut näin kipeä...Tämä ei mene ikinä ohi, olen ihan poikki... Ei jakseta kunnolla edes vessaan raahautua...!" - Otteita erään sitä "lievää tautia" sairastaneen tuttavani puhelinkeskusteluista. ;)
taudin nimi? Ei sikainfluenssaa ainakaan enää ole. Onko edes testattu? Miten vastustuskykyä oikein on hoidettu? Natriumglutamaattiakin on voitu nauttia?
ihmiselle suotavaa, niin kuinkas sitten sille sairaalle ja verta yskivälle? Sietäiskö sitä oletettua possunuhaa sairastava suonessaan lilluskelevaa sikamyrkkyä paremmin kuin terve? Jokin ihme myytti täälä aina välillä hilluskelee ja se on sellainen että kuhan vaan sairastuu tarpeeksi lujasti, niin myrkkykin muuttuu terveellisemmäksi.