Ajokortti muropaketista

Oli yksi julli tulossa kehä III liittymästä kehälle siis kolmion takaa, ei vilkkua ja ajelin itse vakionopeus päällä oikeata kaistaa. Kaveri ei millään saanut sitä 1,3 Golfia kiihdytettyä ohitseni ja joutui jarruttamaan, jonka jälkeen alkoi valojen vilkuttelu ja keskisormen näyttely. Minä olin, että HÄH? Näitä näkyy jatkuvasti ainakin Vantaalla päin. Mitä nämä älypankit mahtavat ajatella ja onko oikeasti edes ajorttia?
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on just savosta muuttanut helsinkiin ja vasta opettelee stadin tapoja anna sille aikaa kyllä se kotiutuu

Äänestä

ihan normaalia köyhän luuserin mielenosoittelua..näytä keskaria takas niin minä teen!

Äänestä

Väärät lähtökohdat liittyä liikenteeseen, kannattaa enemmin pyrkiä taakse kuin eteen, tällöin ei tarvitse ajaa kilpaa. Onhan niitä liittymiä joissa ei saa kuin ns urheiluautolla tarpeeksi vauhtia että jos on paljon liikennettä niin voi joutua turhankin alhaisella nopeudella liikenteeseen liittymään mutta onko se omavika enää silloin. Päätietä/moottoritietä,/kehätietä ajavatkin ajaa usein liian lähellä edellä olevaa että niihin liian pieniin väleihin sitten kun joku sovittaa vaikka kuinka sopivalla nopeudella niin turvavälit menee uusiksi. Toiseksi liityntäkaistaa tulevat samallalailla ajavat toisinaan liian lähellä toisiaan ja kun tuo edellä mainittu tilanne on myös päätiellä niin siinä kyllä sekoaa koko pakka sitten ja sitten täällä foorumilla ihmetellään miksi motarilla liikenne vetää vain 50km/h vauhdilla.

Muistetaan kukin että vasta vähän aikaa ajokortin omaava (0-5 vuotta) ei ole kokenut kuljettaja ja opittaa riittää.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei oo todellista kirjoitti:

Oli yksi julli tulossa kehä III liittymästä kehälle siis kolmion takaa, ei vilkkua ja ajelin itse vakionopeus päällä oikeata kaistaa. Kaveri ei millään saanut sitä 1,3 Golfia kiihdytettyä ohitseni ja joutui jarruttamaan, jonka jälkeen alkoi valojen vilkuttelu ja keskisormen näyttely. Minä olin, että HÄH? Näitä näkyy jatkuvasti ainakin Vantaalla päin. Mitä nämä älypankit mahtavat ajatella ja onko oikeasti edes ajorttia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu