Vihje Soinille

Arvoisa Eu-edustaja, hyvä puheenjohtaja Soini.
Teidän puolue on kautta historian ottanut eri vaaleihin ehdokkaaksi mitä erikummallisempia kavereita, arvoisa puheenjohtaja saanen ehdottaa, että pyydätte ehdokkaaksi Imatran kirkoherra Marja Sisko Aallon.
Minusta hän sopisi hyvin puolueenne julkikuvaan.
Kiitos.
889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

nään jostakin kaukaa vaalimainoksen,
siinä soini, halla-aho ja marja-sisko hymyilevät ja lupaavat parempaa tulevaisuutta.
Aitoa perussuomalaista.

Äänestä
  • persujen neljänneksi ehdokkaaksi, niin soini pääsee hehkuttamaan: Puolet ehdokkaistamme on naisia!
    Murtumatonta peruslinjaa parhaimmillaan!

    Äänestä

  • On hienoa todeta, että perussuomalaiset tuo kansakunnan vimmeinen toivo on avannut ovensa.
    Esimerkiksi helsingin ehdokasasettelussa on tärkeää, että halla-ahon rinnalle nostetaan ehdokkaaksi maahanmuttaja.
    Espoossahan soini on tottunut toimimaan mm. vihreiden kaupunginvaltuuttettujen kanssa ja näin avartanut näkemyksiään.
    On hyvä, että perussuomalaiset asettaa ehdokkaaksi;
    -epäonnistuneita urheilijoita,
    -sekunda taiteilijoita
    -sukupuolisen vähemmistön edustajia
    -maahanmuuttajia
    -luusereita ja
    -lupauksiensa syöjiä.
    Puolue elää omaa elämäänsä.

    Äänestä

Tuossa kuuntelin hevostalleilla kun polittiset ravimiehet tiesivät varmana tietona kertoa, että eduskuntavaaleihin ollaan perustamassa uutta vaaliliittoa.
Tavoitteena on suomalaisen yhteiskunnan turvaaminen, hyvinvointi yhteiskunnan turvaaminen ja suomalaisen työn turvaaminen.
Tavoitteet:
-suomen pitää kaksinkertaistaa kiintiöpakolaiset (työvoiman saatavuuden turvaamiseksi)
-sukupuolisten vähemmistöjen tasa-arvo on turvattava ja julkisiin virkoihin on naisten ja miesten rinnalle palkattava sukupuolisia henkilöitä (ei tiedä varmasti sukupuolta)
Mukaan on kutsuttu; suomen kansan sinivalkoiset, perussuomalaiset, kommunistinen työväenpuolue ja rkp.
Puolueita edustavat puheenjohtajat.
Vaaliliiton tavoite on turvata 0,25 edustajan saaminen eduskuntaan.
Tiedolle ei ole saatu vahvistusta mutta sitä pidetään varmana.

Äänestä
  • Ainut toimiva vaihtoehto laiskoille Suomalaille ,vai vielä palkkaakin pitäisi maksaa terv. töissä ilman palkkaa jo vuosi menossa enkä valita

    Äänestä

  • jojo perkiö kirjoitti:

    Ainut toimiva vaihtoehto laiskoille Suomalaille ,vai vielä palkkaakin pitäisi maksaa terv. töissä ilman palkkaa jo vuosi menossa enkä valita

    jäi tänään saalis aikapieneksi. Metrisen hangen alta ei löytynyt kuin muutama karpalo. Paluumatkalla sieppasin kepulaisen kuusikonreunasta katjanmarjoja. Jos jään kiinni, kerron niiden olleen Imatranvoiman valtalinjalla. Vattuja tuli tänään aika vähän. Ei tässä marjastuksessa näin maaliskuussa mitään järkeä ole, mutta kukapa uskaltaisi ääneen sanoa: Vähemmän Soinia - enemmän järkeä?

    Äänestä

  • hankimarjastaja kirjoitti:

    jäi tänään saalis aikapieneksi. Metrisen hangen alta ei löytynyt kuin muutama karpalo. Paluumatkalla sieppasin kepulaisen kuusikonreunasta katjanmarjoja. Jos jään kiinni, kerron niiden olleen Imatranvoiman valtalinjalla. Vattuja tuli tänään aika vähän. Ei tässä marjastuksessa näin maaliskuussa mitään järkeä ole, mutta kukapa uskaltaisi ääneen sanoa: Vähemmän Soinia - enemmän järkeä?

    järkee meinaan kun näitten persussuomalaisten poliiitiikassa, meinaan,
    Yhtä paljonhan meinaan saa aikaan hnaken alta, kuin nämä persssuomaliset poliitiikassa meinaan.
    Ja jos katotahan puolueloikkareita kaikki tyyni sano, meinaan.

    Äänestä

se on hienoo se kun rupiaapi lukemahan näitä perussuomalisten kannattajien, sopeutumattomien "reppana-reiskojen (lainaus)" juttuja niistä paistaa positiivisuus.
Minun mieletsähän näitten kaulahan pitäs laittaapi lappunen jossa ilmeneis puoluekanta,
tietäs jotta ei vahinkossakaan töihin ottas.
Ja toisekseen minulla on ollut noita maahantulleita ja ovat positiivinen kokemus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei vihje palkkiota kirjoitti:

Arvoisa Eu-edustaja, hyvä puheenjohtaja Soini.
Teidän puolue on kautta historian ottanut eri vaaleihin ehdokkaaksi mitä erikummallisempia kavereita, arvoisa puheenjohtaja saanen ehdottaa, että pyydätte ehdokkaaksi Imatran kirkoherra Marja Sisko Aallon.
Minusta hän sopisi hyvin puolueenne julkikuvaan.
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu