Höpöhinta ei normaali

luottamusta Kauppaan

Tissiliiveistä K-Citymarketissa alennus -74%, Keskon omasta K-normaalihinnasta. Nelinkertaisen hinnan maksaneet voivat mielestäni ainakin kysyä miten heille hyvitetään K-Citymarketin rahastama nelinkertainen hinta.

3

628

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cittari paras

      K-Citymarketissa alennus, minäkin ostin heinäkuussa 2009 K-Citymarketista uutuusmallin 40" tv, Samsungin, oli 150 € alennus,
      eipä vieläkään ole olut missään, ei edes Gigantissa edullisempi.
      Samaa hintaa on ollut, mutta joka kerta kun on ollut sama hinta, on ollut lisäksi postimaksu.

      minusta K-Citymarketissa alennukset ovat kaikkein luotettavampia,
      silloin kun tuotetta tarvitsee, mutta jos ei juuri ko. tuote kiinnosta, silloin ei kannata ostaa.

      aivan samoin olen onnistunut läppäri-, kamera- yms kaupoissa,
      videopoxissa kävi vielä paremmin, kaikissa oli sama hinta (2,5v takaperin Humax 9200), mutta K-Citymarketissa sai vielä yli 200 € ostoksesta 5 % käteisalennuksen koko laskuun ja lisäksi plussapisteet.

      (kyllä sitä hinnanvaihtelut ovat todella hurjia, joka tuotteessa, mutta monella kun eivät hinnat pysy päässä.
      olen ostanut Cittarista "aamupala" sulatejuustoa 6% ja 10 %, maksaa 1 € paketti,
      mutta moni valitsee vierestä n. 2,30 € maksavan rasvaisemman Aamupala juustopaketin,

      MIKSI, kai suurin syy on "korvien välissä"
      vaikka on yliopiston paperit taskussa, ihmiset ovat kovin yksikätisiä,
      monitaitoisuus elämässä on täysin hukassa.
      .

      • Hinta/laatu

        Olet saanut alennusta K-Kalliist K-normaalihinnoista. Miksi normaali asiakkaan pitää maksaa liika.


      • Täysin kyllästynyt

        Taas näitä sinun paskaviestejäsi on pakko sietää! Etkö sinä kusipää jo pian kuole??????? Toivon todella että jäät mahdollisimman pian esim. rekan alle ja loppuu tämä sietämätön itsesi ja oman erinomaisuutesi hehkutus.

        Ihan tosi, onko olemassa YHTÄÄN MITÄÄN elämän aluetta jolla sinä et ole kaikkein paras ja fiksuin ja hienoin ja älykkäin ja onnistunein - omasta mielestäsi????

        "olen ostanut Cittarista "aamupala" sulatejuustoa 6% ja 10 %, maksaa 1 € paketti,
        mutta moni valitsee vierestä n. 2,30 € maksavan rasvaisemman Aamupala juustopaketin,

        MIKSI, kai suurin syy on "korvien välissä"
        vaikka on yliopiston paperit taskussa, ihmiset ovat kovin yksikätisiä,
        monitaitoisuus elämässä on täysin hukassa."

        Tuliko sinulle paska-aivolle ollenkaan mieleen että ne tavallisen Aamupalan ostajat ostavat sitä ihan vain siksi että se MAISTUU HEISTÄ PAREMMALTA????? Jos ei ole mitään paino-ongelmia, eikä kolesteroliongelmia, eikä ole edes rahaongelmia, niin että on pakko ostaa sitä halvempaa juustoa, niin miksi ihmeessä ei voisi ostaa sitä rasvaisempaa ja kalliimpaa?

        Onko sinulla ukkoraiska MINKÄÄNLAISTA omaa elämää? Ehdit siinä juustohyllyllä tuijotella mitä muut ostavat? Eikö edes hävetä?

        Sillä hetkellä kun on kulunut sanotaan nyt yksi kuukausi ilman että olen yhdelläkään Suomi 24 -palstalla törmännyt sinun typeriin horinoihisi, niin pidän juhlat, koska silloin on todennäköistä että olet vihdoinkin potkaissut tyhjää. Tulkoon se päivä pian! Ja mahdollisemman tuskallisella tavalla sinulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2534
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2326
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2313
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      20
      2002
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1759
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1519
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      15
      1251
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1093
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      937
    Aihe