KooKoo - D Team

Julkusella petti kasetti. Huitomisesta suihkuun. Toivottavasti ei kukaan loukkaantunu.
15469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Siis Taipalus kaatui Julkusesta riippumatta ja rikkoi itse jalkansa. Tom Laaksonen antoi jäähyn pelkästään seurauksen ja D Teamin vaihtopenkin takia - täysi pelle! Varmasti se ei edes nähnyt tilannetta!

Liukkonen väänsi hyvin mutta muuten niin tuttu kevään tehottomus taas paistaa. Toki OJ:n pelirangaistuskin sotki "vähän" tilannetta. Sama se, muut ratkoo nämä pelit sitten. Porin Pommikone ansaisi tähtensä!

Kaulio oli huono mutta ei Hattukaan vakuuttanut vaikka Ika kehuikin. Toki selkeästi parempi.

Tästä on hyvä jatkaa huomiseen.

Äänestä
  • "Siis Taipalus kaatui Julkusesta riippumatta ja rikkoi itse jalkansa." tällasia on aika vaikea uskoa. Taisit ihan provomielessä tällasta sontaa heittää.

    Äänestä

  • Jepjep** kirjoitti:

    "Siis Taipalus kaatui Julkusesta riippumatta ja rikkoi itse jalkansa." tällasia on aika vaikea uskoa. Taisit ihan provomielessä tällasta sontaa heittää.

    Minä näin eikä ole mitään sontaa eikä ainakaan mitään huitomista! OJ vaan sattui olemaan lähellä. Lue itse jatkiksesta:

    "Illan epäonnisin oli jo avauserässä loukkaantunut D-puolustaja Lauri Taipalus, jonka tuskanhuudot kantautuivat jäältä aina toiselle puolelle hallia saakka. Taipalus loukkasi mitä ilmeisemmin polvensa varsin sekavassa laitatilanteessa. Juuri kukaan ei tuntunut nähneen, mitä tilanteessa oikein tapahtui, mutta lopputuloksena oli kuitenkin loukkaantunut pelaaja sekä pelirangaistus huitomisesta Olli Julkuselle."

    http://www.jatkoaika.com/mestis.php?ottelu=31415&versio=raportti

    Äänestä

  • UPDATE_9280106 kirjoitti:

    Minä näin eikä ole mitään sontaa eikä ainakaan mitään huitomista! OJ vaan sattui olemaan lähellä. Lue itse jatkiksesta:

    "Illan epäonnisin oli jo avauserässä loukkaantunut D-puolustaja Lauri Taipalus, jonka tuskanhuudot kantautuivat jäältä aina toiselle puolelle hallia saakka. Taipalus loukkasi mitä ilmeisemmin polvensa varsin sekavassa laitatilanteessa. Juuri kukaan ei tuntunut nähneen, mitä tilanteessa oikein tapahtui, mutta lopputuloksena oli kuitenkin loukkaantunut pelaaja sekä pelirangaistus huitomisesta Olli Julkuselle."

    http://www.jatkoaika.com/mestis.php?ottelu=31415&versio=raportti

    Eihän tuossa kerrottu muuta, kun etteivät nämä kirjoittajat nähneet mitä tapahtui. Ihan sama se mikä se nimike on, jos vastustajan teloo lasarettiin.

    Äänestä

  • Taidat olla se jatkoajan vetelä paska?

    Äänestä

Noniin nyt on jo latausta vähän pelissä ja se tulee varmasti näkymään, niin pelissä kuin tunnelmassa, kolme tonnia menee rikki. Perjantain peli oli ihan hyvin hallinnassa KooKoolla, vaikka jyskyläiset hallitsivatkin. Nyt on kuitenkin viimeinen aika lopettaa tämä pelleily muuten Jokipojat saa aivan liikaa siimaa. Ykkönen tasolleen ja se on siinä.

Jotenkin vaan ei toimi tuo ykkönen. Eikö kaverit pysy Luigin vauhdissa vai onko Luigi taas "kevät"-tasollaan? Se solmu kun ratkaistaan niin ei ole levänneistäkään Jokipojista paljon vastusta. Ratkaisu voisi olla vaikka jonkun "tutkaparin" rikkominen. Myös Jaskaa voisi kokeilla ykkösessä.

Äänestä

Viime pelissä Julkunen. Tänään Baker.
52:53 25min BAKER Kory KooKoo Ottelurangaistus - Laitataklaus

Käskyttääkö joku vai ihanko itse ne valopäät keksii teloa vastustajia?

Paljonko oli Kookoon jätkiä kentällä kun maali tuli?
36:29 2 - 0 YV VoM JULKUNEN Olli (JÄRVINEN Pasi, ERONEN Kimmo) KooKoo 2 3 12 13 14 32
D Team - 2 9 19 27

http://79.125.2.198/mpublic/index.php?cha=64a47b1fb02e429fb753236334998692

Äänestä
  • Siis tilanteessahan Baker karvasi Hyyppää selän puolelta ja Hyyppä kaatusi päin laitaa Koryn vähän työntäessä. Täysi vahinko, mutta sattuuhan noita. Ottelurangaistus on aika käsittämätön silti. KooKoon onneksi AV on rautaa ja vastustajan YV:kin aika tukossa.

    Jos olisit ollut paikalla niin olisit huomannut kuinka D Teamin vaihtopenkiltä yritettiin kuumentaa Bakeria jo aikaisemmin, Auvitukin huuteli kurkku suorana että "you suck".

    Toinen asia jonka paikalla olleet huomasivat oli se D Teamin "maali". Muutkin sanoivat siitä, ettei olisi ylittänyt viivaa, eikä punalamppukaan syttynyt.

    Äänestä

Telojat:
Julkunen.
Baker.
?.
Kenet sikakookoo teloo tänään?

Äänestä

Siis kyllä saa tänään kevyesti KooKoo jäähyjä ja D Teamilla jätetään kaikki puhaltamatta! Sohva taas näyttää! D Team huitoo kaikkea mikä kentällä liikkuu taas kerran. Ei oikein voi kontrolloitua peliä aloittaa, kun kaveri mättää lihaa palasiksi!

Äänestä

Huhhuh. Ei paljon enempää voi tuomarit ottelua ratkaista. Täysin selvä polvitaklaus (toivottavasti videolta tulee joku oikea rangaistus) ja sen jälkeen D Teamille maali! Kyllä oli taas kerran tuomarit KooKoota vastaan. Ja kaikki D Teamin koukut meni läpi. En ikinä ole ennen nähnyt noin paljon huitomista ja mailahäirintää.

Paljon saa kyllä muuttua torstaihin KooKoolla ja Niemisellä. Tuomarilinja ei voi ainakaan huomommaksi mennä.

Äänestä
  • Sulta löytyy aina niin mainiot selitykset KooKoo:n onnettomille peleille, mutta kun voitto lipsahtaa olet täällä ylistämässa muka niin mahtavaa ylivoimaisuutta ja heittämällä menoa liigaan, joka jää kyllä haaveeksi. Sitten kun tulee KooKoo:lle aidosti takkiin olet selittämässä ja keksimässä vänähuulin skeidajuttuja häviöstä, vierittäen sen tuomarien ja vastapuolen pelaajien kovien sääntöjen vastaistaisten otteiden syyksi. Aivan samanlaisa itkemistä kuin Sportin Tammisen suusta aikoinaan ja samaa uhoa liigaan menosta, mutta kuinkas kävikään?

    Todelliset ja aidot syyt löytyy KooKoo:n häviöön Lehkosen suusta, jotka on annettu lehdistölle ja voit lukea tästä linkistä:

    http://mtv3.mobi/uutiset/jaakiekko/2010/03/1080215

    Sun juttuihin ei ole uskomista, kun Lehkonenkaan ei maininnut sanallakaan kyseisiä keksimistäsi syitä häviöön, vaan kertoi aidosti aivan muut seikat häviöön asiantuntevasti.

    Äänestä

Neljän ottelun jälkeen KooKoo johtaa 3-1

KooKoo
Taipalus
Kulmala
Hyyppä

DTeam
Lehtonen

Sellainen puolivahva luotto on, että KooKoo voittaa tämän. Ja Deen jäljelläolevista kiekollisista pakeista paras katselee pronssipelin katsomosta (jos on päässyt pois sairaalasta siihen mennessä). KooKoon osumatarkkuus on ollut nimittäin paljon parempi: Dee on telonut vain jonkun viiden minuutin Lehtosen ja KooKoo taas on telonut ihan oikeita kiekollisia pakkeja.

Äänestä

Forbidden

You don't have permission to access /mestis on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Kookoofanitko sitä ylläpitää????????????????????????????????????????

Paljo se peli oikein päätty???????????????????????????

Äänestä
  • Täällä toimii mestiksen sivut mutta ne on ihan sekasi. Siellä on että DTeam olisi voittanu Kookoon!

    Lauantaina alkaa finaalit!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Weissflog kirjoitti:

Julkusella petti kasetti. Huitomisesta suihkuun. Toivottavasti ei kukaan loukkaantunu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu