on sepeteus, kiitos hänelle neuvoista vian etsinnöistä ja huoltoohjeista ,ettei ole tarvinnut veneessä palella. Nyt on vene vaihtunut ja lämmitin toimii kaasulla, mietin vaan mitenkä toimintavarma laite on (trumatic-e 1800) ja minkälaista mahdollista ennakkohuoltoo siihen vois suunnitella ja olisko siihen mahdollista jostakin saada suomenkielistä käyttöohjekirjaa.
Wallas asiantuntia
8
525
Vastaukset
- heh62
Korjasin kerran huvikseni vanhan Remotron kaasulämppärin. Elektroniikkaosa oli paukahtanut ja tehty korjaamattomaksi valamalla täyteen jotakin möhnää. Niinpä tein siihen kokonaan uuden elektroniikan. Muuten laite oli kunnossa.
Kaasuhan palaa puhtaasti ja laite on yksinkertainen, kipinäsytytys eikä paloilmalle tarvita pumppuakaan. Niinpä uskon, että laitteessasi ei ole mitään huollettavaa. - Jolly Seaboy
se lämppäri hanuriin! Olen oppinut täällä suoli24 palstalla ihan uusia asioita. Hauskin kaikista on se ettei tarvitse olla kohtelias muita kohtaan!
- heh62
Muista sitten, että vain täällä saa käyttäytyä mulkun tavoin, muualla tulee turpaan.
- Jolly Seaboy
heh62 kirjoitti:
Muista sitten, että vain täällä saa käyttäytyä mulkun tavoin, muualla tulee turpaan.
Onko toi joku laki vai ihan "vakiintunut käytäntö"??? Häh jos jälkimmäinen niin haistatan kukkaset sille, ja turpaan saat minulta sitten siihen malliin, että hautajaisesi ovat viikon päästä.
- Viduvviduvviduvvi
Jolly Seaboy kirjoitti:
Onko toi joku laki vai ihan "vakiintunut käytäntö"??? Häh jos jälkimmäinen niin haistatan kukkaset sille, ja turpaan saat minulta sitten siihen malliin, että hautajaisesi ovat viikon päästä.
Oppi on mennyt perille.
Vielä kun vaihdat nimimerkkiä joka välissä niin vyön alle osuu joka kerta!
- aikaisemmassa
veneessäni Trumatic-lämmitin. Hyvä ja hiljainen lämmitin. Sama juttu kuin muissakin lämmittimissä, että kun elektroniikkakortti hajoaa, sitä ei saa korjattu järjellisin kustannuksin. Minulla toimi hyvin 9 kesää kunnes elektroniikka kärähti. Käytä niin kauan kuin pelaa. Saksassa eritttäin suosittu laite.
Kiitoksia vain NEESTOOR, mutta kyllä se varsinainen asiantuntemus on Turussa HanskiFix:ssä.
Mitä Trumatic:iin tulee, en tunne näitä värkkejä. Karavaanaripulella (karavaanari info) näkyy olevan kaveri jolla on kyseinen tietämys. Nimimerkki on mjo33400. Näille sivustoille pitää kirjautua jotta pääsee kyselemään.- nestooor
tiedoista, kirjaudun sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637