Eli ostaisin 10 ikäisen nelivarvasnaaraan about 15-vuotiaan uroskonnani seuraksi.
[email protected]
O: Nelivarvasnaaras
6
492
Vastaukset
- Konnatar
Eikös kellään ole konnaneitoa tarjota? :) Tai ideaa mistä sellaisen voisi löytää?
- nelivarvasnaaras
hei!minulla on n.13-vuotias nelivarvasnaaras kotona ja olisin kiitollinen jos joku voisi antaa sille paremman kodin,kuin sen nykyinen.En ole käynyt konnan kanssa terveystarkastuksissa,jos niille nyt sellaista täytyy tehdä,mutta itse osaan sen verran sanoa,että nokka tällä konnalla on kasvanut liian pitkäksi ja se pitäisi lyhentää.Ja nyt keväällä se ei ole syönyt niin hyvin kuin ennen,mutta uskoisin että asia korjaantuu kesällä ja viimeistään kun voikukkia rupeaa tulemaan.Olisin siis valmis lahjoittamaan konnan ilmaiseksi,voisin toki ensin käydä eläinlääkärillä ns terveystarkastuksessa.
- Konnuus
Miettinen84 kirjoitti:
moi, jos konna etsii vielä kotia, laita s-postia [email protected]..
Ei koiraskonnalle naarasta kaveriksi!! Itseasiassa, koiraskonnien kohtalona on elää yksin, eivätkä ne siitä kärsi ollenkaan.
Koiras höykkyyttää naaraan henkihieveriin; eritoten nelivarpailla tämä on yleistä. Niiden kosiomenot ovat yllättävän rajuja, ja mikäli koiraalla on naaras näköpiirissä, ei se jätä tätä rauhaan kovin hevillä. - Konnatar
Konnuus kirjoitti:
Ei koiraskonnalle naarasta kaveriksi!! Itseasiassa, koiraskonnien kohtalona on elää yksin, eivätkä ne siitä kärsi ollenkaan.
Koiras höykkyyttää naaraan henkihieveriin; eritoten nelivarpailla tämä on yleistä. Niiden kosiomenot ovat yllättävän rajuja, ja mikäli koiraalla on naaras näköpiirissä, ei se jätä tätä rauhaan kovin hevillä.Ukkeli sai kaksi daamia haaremiinsa. :) TOSIN elävät eri terraarioissa, niinkuin oli alussa jo tarkoituskin.
- KONNUUS
Konnatar kirjoitti:
Ukkeli sai kaksi daamia haaremiinsa. :) TOSIN elävät eri terraarioissa, niinkuin oli alussa jo tarkoituskin.
Hyvä jotta konnat asuvat erillään..! Ostoilmoituksesta päätellen kyllä vaikutti siltä että olet hankkimassa nimenomaa KAVERIA koiraskonnallesi.. Moni saattaa jättää vastaamatta, jos huomaavat että naaras joutuu elämään samassa terraariossa koiraskonnan kanssa..!
Muutoinkin hyvät kanssaihmiset: ÄLKÄÄ HANKKIKO kahta vastakkaista sukupuolta olevaa maakonnaa samaan terraarioon; tätä kuulee ja näkee nykyisin jatkuvasti, huolimatta siitä että luotettavilta matelijafoorumeilta löytyy pilvin pimein tietoa ja informaatiota siitä, että tällainen yhdistelmä ei onnistu, ja lisäksi sillä aiheutetaan tieten tahtoen turhaa stressiä eläimille!!
Koiraskonnalle ei milloinkaan kaveria, naaraskonnalle vain toinen naaras/naaraita seuraksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809