YLE:lle halutaan

Poliitikkojen varpaille ei rankaisematta astuta! Niinpä Kepu ja Kokoomus sopivat nurkan takana, että Ylelle on saatava valvontaelin, joka katsoo, ettei kaiken maailman lautakasa- ja vaalirahasotkuja enää pöyhitä!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaatimus Ylen valvonnasta kuuluu tulleen Suomi-Soffa-tyyppisiltä liikemiehiltä. Elinkeinoelämän vaikutusmahdollisuudet politiikantekoon ovat kuulemma vakavasti heikentyneet lahjuskohujen myötä! Sellaiset on tulevaisuudessa pystyttävä vaientamaan

Äänestä
  • vaihdettiin. Voi tätä meidän pohjoista Koreaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


valvoja! kirjoitti:

Poliitikkojen varpaille ei rankaisematta astuta! Niinpä Kepu ja Kokoomus sopivat nurkan takana, että Ylelle on saatava valvontaelin, joka katsoo, ettei kaiken maailman lautakasa- ja vaalirahasotkuja enää pöyhitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu