Sivarius leviää

Galluppien mukaan sivariuden kannattus leviää, yhä useampi on sitä mieltä, että ei laita tikkua riskiin maamme puolustamiseen. Heidän väitteensä isämaallisuudesta on pöyrityttävää isänmaallisuuden pahoinpitelyä.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taas esim piispan vaalit osoitti sen.................

Äänestä

näyttää karmaisevaa esimerkkiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mestari ja moppi kirjoitti:

Galluppien mukaan sivariuden kannattus leviää, yhä useampi on sitä mieltä, että ei laita tikkua riskiin maamme puolustamiseen. Heidän väitteensä isämaallisuudesta on pöyrityttävää isänmaallisuuden pahoinpitelyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu