onko mahdollista saada vapautus jos polvet lähtevät paikoiltaan ihan yllättäen
vapautus
7
969
Vastaukset
- polvensa loukannut
Mutta älä valita kuin pikku likka naurettavaa... Minulla kanssa heikot polvet ja kyllä silti armejaan menen!
- fwa3t5
Muistakaa nuoriso! Armeija tekee miehen! (huomaa sarkasmi)
Ei vaan näytät kansainvälistä käsimerkkiä varuskunnalle ja poltat Suomen lipun. Niin minä tekisin jos armeijan kävisin. Eikös se muuten ole niin, että lipun polttamisesta voi saada sakkoa/vankilatuomion?
Olen aina anti-patriottina naureskellut tuolle kieroutuneelle laille. Kai se jotenkin kiihottaa vallankumoukseen? No, samapa tuo. Jatkanpa taisteluani isänmaallisuutta vastaan. - j00j44m0
fwa3t5 kirjoitti:
Muistakaa nuoriso! Armeija tekee miehen! (huomaa sarkasmi)
Ei vaan näytät kansainvälistä käsimerkkiä varuskunnalle ja poltat Suomen lipun. Niin minä tekisin jos armeijan kävisin. Eikös se muuten ole niin, että lipun polttamisesta voi saada sakkoa/vankilatuomion?
Olen aina anti-patriottina naureskellut tuolle kieroutuneelle laille. Kai se jotenkin kiihottaa vallankumoukseen? No, samapa tuo. Jatkanpa taisteluani isänmaallisuutta vastaan.elähän nyt noloksi muutu. ei kuule muijatkaa keksi miehestä mitään nolompaa kuin sivaria käyvä pelle.
ja voithan mennä vaikka huoltu-osastoon tai kuljetukseen, siellä polvet ei ole kovilla. - vapaututettu
j00j44m0 kirjoitti:
elähän nyt noloksi muutu. ei kuule muijatkaa keksi miehestä mitään nolompaa kuin sivaria käyvä pelle.
ja voithan mennä vaikka huoltu-osastoon tai kuljetukseen, siellä polvet ei ole kovilla.vapautuksen saa kun pyytää kauniisti. niin minäkin sen sain.
minun "muijani" kai ei haluaisi että menisin armeijaan.
- intissänyt
oikeasti siihen taipumusta?
Yhellä mun kaverilla on.
Luksaatio se tais olla nimeltään.
Älä kuitenkaan tee mitään niille.
SIis mitään paha.
Jotkut on teloneet itsensä että sais vapautuksen ja saaneet elinijkäset vammat.- penikka
kyllä on taipumusta
- intissänyt
penikka kirjoitti:
kyllä on taipumusta
B-paperit eli kevennetty palvelus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358