Myötäillä vai ei

tell me

Olen huomannut, että jouskari miehillä on jonkinlainen johtamistarve, melkein voisi sanoa et pätemisen tarve esim. ihan arkipäiväisistä asioista keskustellessa. Odottaako hän haastetta, että pääsee väittelemään/puolustaan omaa mielipidettä vai onko parempi hänen antaa selittää omia ja myötäillä häntä?

1

774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paljon touhua.

      On parempi myötäillä häntä. Hän ei voi itselleen mitään, eikä aivoilleen. Ei hän haasteita odota, hän on itse haaste. Jousimies kaikkien pomojen pomo - käy kaupat, valmista ruoka, siivoa,pese ikkunat, kuuraa, tee remontit, pese pyykit, huolla auto, nyt mennään tänne tuonne, sitten sinne. Levottomuus on kaiken kattavaa. Kaikki edellämainittu erityisesti naisJousimieheltä, yhtälailla mieheltä, naisJousimies ollut pitkään ilman miestä edellisen lähdettyä lipettiin kymmenen vuoden suhteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      124
      9134
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      316
      6964
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5990
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3890
    5. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      80
      3273
    6. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3271
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      180
      2596
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1846
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1498
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1286
    Aihe