Varma peli!

Löin 100€:n vedon, että demarit on ykkönen eduskuntavaaleissa. Hyvältä näyttää, kun kokoomus kompuroi yhä pahenmmin ja kansa alkaa kypsyä porvarimenohon.
9129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onhan Suomen kansa saanut tästä Matti Vanhasen hallituksen johtamasta ja Esko Tuska-ahon Siperia-opettaa meiningistä tarpeekseen. Tämä Matti Vanhaen hallituksen johtama Esko Tuska-ahon Siperia-opettaan meininki on tuottanut yhteiskuntaamme 300 000 työtöntä ja tällä Matti Vanhasen II:lla on vielä vuosi aikaa saavuttaa tuo Esko Tuska-ahon ennätys 500 000 työtöntä.

Yksi asia on tässä matkan varrella valjennu, näille maajusseille eli kepulaisille suomalainen työväki ei ole kuin saunataakse ja nappi otsaan vietävää sakkia ja ei kyllä kokoomuksen politiikoillekkaan. Kokoomuksen politiikot ovat rähmällään Elinkeinoelämän heppujen edessä ja nuolevat niiden varpaiden välitkin.

On se hullua tämäkin ajatus, että maajussit talikolla tahtia heiluttaen määräävät Suomessa aivan kaikesta, jopa kuntalaisten ja valtion työntekijöiden eläkerahoista KELA:n rahoista puhumattakaan. Ei tarvitse ihmetellä, että näiden rahojen käytössä on ollut väärinkäyttöä kepulaisten omiin tarkoitusperiin ja syytteeseen ovat kepulaiset politiikot joutumassa aina Suomen pääministeriä myöten.

Ruotsalaiset ihmettelevät tätä maajussien eli kepulaisten suurta roolia Suomen yhteiskunnassa. Ruotsissa eivät maajussit ole kukkona tunkiolla ja tämän takia siellä kaikki asiat on hoidettu sivistysvaltion tapaan ihminen ja ihmisen elämän hyvä huomioituna, ei pelkästään maajussien etu, niin kuin meillä Suomessa.

Äänestä

Syön hatullisen paskaa ellei punikki-demut ole oppositiossa vaalien jälkeen. Näin on näreet???

Äänestä
  • Olipas taas kerran sivistymättömä ihmisen tyhmä veto, kun ei parempaan pysty.

    Äänestä

Eläkeläisten köyhyys lisääntyy tänäkin vuonna kun kunnallisverot ovat nousseet, kaikkien hyödykkeiden arvonlisäverot nousevat heinäkuun alussa ja terveydenhoitomenot seitsemän prosenttia ja eläkkeet nousivat korkeintaan 0,26 %, kansaneläkkeet 0%. Suomi on jakautunut myös eläkeläisten suhteen kahtia ja on rikkaita ja köyhiä eläkeläsiä. Rikkaiden eläkeläisten aseman hekeintäminen sillä Esko Ahon ja Iiro Viinasen asettamalla eläkkeitä leikaavalla taitetulla indeksillä ei ole paljoankaan vaikutusta. Pientä eläkettä saavien kohdalla tämä eläkkeiden alasajo tällä taitetulla indeksillä on katastrofi ja on nöyryyttävää se, että Suomessa pitkän työuran jälkeen ihminen joutuu hakemaan ruokansa ruokajonosta ja vaatteensa kirpputoreilta, vaikka on osallistunut työelämässä ollessaan hyvinvointivaltionmme rakentamiseen ja hyvän tuottamiseen ihmiselle. Kaiken kukkuraksi nyt tätä köyhää eläkeläisväestöä yritetään vähentää kepulaisten politiikkojen keksimällä tehokkaalla keinolla - hoitotestamentilla.

Äänestä
  • Kun saataisiin lakkoilevat ahnaat punikit siperiaan.
    Alkuun auttaisi, kun kuormattaisiin 3000 ahterimiestä härkävaunuihin.
    Meillähän on sama raideleveyskin Venäjän kanssa. Näin on näreet, herra paratkoon???

    Äänestä

  • ja hyvin ansaitsevat sak:laiset ahneet öykkärit ovat demarien erityisessä
    suojeluksessa, mutta pieneläkeläisiin, työttömiin ja köyhälistöön
    demarit suhtautuvat näin:

    http://www.youtube.com/watch?v=c72ctwuA1HA

    ja tämä on taivahan totuus!

    Äänestä

  • varma. voitto kirjoitti:

    ja hyvin ansaitsevat sak:laiset ahneet öykkärit ovat demarien erityisessä
    suojeluksessa, mutta pieneläkeläisiin, työttömiin ja köyhälistöön
    demarit suhtautuvat näin:

    http://www.youtube.com/watch?v=c72ctwuA1HA

    ja tämä on taivahan totuus!

    niin Suomi Soffasta huonekalut hakisin ja Thaimaassa matkustelisin ilmatteeksi. Kaikkea ostelisin toisten rahoilla daba daba daa! Kokoomus rosvo jos oisin. Daba daba daa!
    http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/87610-yllattava-paatos-raportti-kohukoulusta-salaiseksi

    Äänestä

Ettet juodu maksaa sossuapurahoistasi!

Äänestä

Ruotsissa porvareille soittelee jo kuolinkellot ja sama on odotettavissa täälläkin. Ruotsalaisille on riittänyt tätä porvarihallitustaivalta neljä vuotta ja siellä haetaan muutosta SDP:n joukoista. Oppostiolla Ruotsissa on kannatusta nyt yli 50% ja porvarihallituskoalietiolla vajaat 40%. Että toivoa paremmasta on meillekin tilauksessa, vaikka porvarihallituksen tekemät jäljet valtiomme asioissa ovat taas työläitä paikata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


New-Ukki kirjoitti:

Löin 100€:n vedon, että demarit on ykkönen eduskuntavaaleissa. Hyvältä näyttää, kun kokoomus kompuroi yhä pahenmmin ja kansa alkaa kypsyä porvarimenohon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu