Olin Hesassa toinen, joka vaihtoi kesärenkaat alle, maiskis...kyl on mageeta taas suvikumeilla, kun asfaltti paistaa eiku suolaa äkkiä kaduille, että saan varmuudella kunnon pitoo jos alkaa pyryyttää!
Vastaukset 8
- twtwtwtwtwe
härski jätkä
älä ny si ittees telo- mutta varo
ettet vaan teloisi samalla muitakin.
Kukas se toinen kahjo oli? - ensimmäisenä jo
mutta varo kirjoitti:
ettet vaan teloisi samalla muitakin.
Kukas se toinen kahjo oli?vuonna 90,,aina olen sen jälkeen joutunut ajamaan pelkillä kesärenkailla ,vältellen liukkautta ja poliisia.
se on vaan niin ettei mulla ole varaa ostaa niitä kalliita talvi-renkaita,kun on elätettäviä ilmaantunut kiitettävästi minunkin kukkarolle, kiitos MAMUT.
- ..Auto-Antero
Valitettavaa, mutta totta on se, että Stadi on täynnä JUNTTEJA!!!
Juntit eivät koskaan opi mikä on STADI !
No juntti tai ei, kesäkumi on aina parempi, kuin pinnoitetta rouhiva nastarengas. Vain JUNTTI ajelee nastoilla!!
Itse en ole käyttänyt kuin kesäkumeja koko talven! Ja mikä etten käytäisi? Palmun alta ei tarvitse rouhaista piikkirenkaalla.
Onko kesä jo tulossa siellä Jumalan persreijässä?
No itse en sinne tule vasta kuin Juhannuksen tienoilla, jos silloinkaan.- ...jj...
jos maalaisjuntit "wanna be hesalaiset" pysyisivät kotonaan!
- Subikumi
...jj... kirjoitti:
jos maalaisjuntit "wanna be hesalaiset" pysyisivät kotonaan!
Eka auto oli kuulemma Dodge. Olen muuten paljasjalkainen persaukinen stadilainen!
- sdcscscsdcsc
surettaa, että Anteron vanhemmat ei käyttäny minkäänlaista kumia, kun ois ollu sen paikka. Nyt sitten syntyi tuollainen kumipää.
- Subikumi
sdcscscsdcsc kirjoitti:
surettaa, että Anteron vanhemmat ei käyttäny minkäänlaista kumia, kun ois ollu sen paikka. Nyt sitten syntyi tuollainen kumipää.
Nyt tärppää, aurinkoinen kesäkeli Hesassa, ei ku baanalle hiljaisilla suvikumeilla! Millin kulutuspinta ja 225, voutsi poijjaat, onks vastusta, haastetta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421630- 1511103
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70970Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi330934- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69681
- 38644
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7611Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33581