Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

ongelma

Mulla on viime aikoina tullut aivan uusi ongelma, nimittäin olen alkanut laukeamaan ihan sairaan nopeasti. Ennen kestin pitkään, mutta viime aikoina mällit on tullut aivan sairaan nopeasti, ja itseä vituttaa se. Nyt sitä sitten alkaa heti panon alussa takaraivossa miettimään, että toivottavasti ei nyt laukeaisi heti, ja se varmaan vaan pahentaa asiaa...Onko kellään samanlaisia kokemuksia, tai hyviä vinkkejä???
4827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koitas sellasta et ennen nusasemista käyt veskissä tyhjentämässä pussis ite ja sit kun pääset itse asiaan ni luulis kestävän vähän pitempään.. vai ootko kokeillu tota jo?

Äänestä
  • Jännä juttu toi sinun ehdotuksesi..Olen,olemme näes miettinyt samaa.Miesystäväni laukeaa tosi helposti,mutta hetken kuluttua se onnistuu taas.Mistä se voi johtua,mitä muut miehet ajattelevat siitä?Minulle uusi juttu,ei ole ennen ollut moista aijempien miesteni kanssa.Onko minussa se syy,aiheuttaja?Tosin hänel sama ex-vaimon kanssa.

    Äänestä

  • se on päästä kiinni rennolla fiiliksella vaa

    Äänestä

Onpa tuttua. Seuraavia syitä itselläni:
1. Partneri: Uusi hani, jolla oli niin pieni, liukas ja imevä pillu, että tulin tosi nopeesti ja vei viikkoja tottua sen pumppuun.
2. Fysinen kunto: Väsymys, huono ravitsemustilanne, liikunnan puute (muun kuin naimisen), eli onko sinun fyysisellä puolella tapahtunut jotain muutoksia?
3. Psyykkinen puoli: Stressi, muu henkinen väsymys, en ollut tyytyväinen partneriin, nopeata laukeamista sattuu varmaan jokaiselle miehelle ja myös minä jäin jännittämään sitä seuraavalla kerralla ja seuraavlla kerralla jne (ihan niinkuin kirjoitat).
Apuja:
1. Käy ahdistumatta läpi, mikä mahdollisesti on muuttunut? Syö ja lepää hyvin, kuntoile. Älä jännitä, kerro partnerille että näin on käynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ville kirjoitti:

Mulla on viime aikoina tullut aivan uusi ongelma, nimittäin olen alkanut laukeamaan ihan sairaan nopeasti. Ennen kestin pitkään, mutta viime aikoina mällit on tullut aivan sairaan nopeasti, ja itseä vituttaa se. Nyt sitä sitten alkaa heti panon alussa takaraivossa miettimään, että toivottavasti ei nyt laukeaisi heti, ja se varmaan vaan pahentaa asiaa...Onko kellään samanlaisia kokemuksia, tai hyviä vinkkejä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu