Kaikki tavoitteet on nyt täytetty. ns. "asiantuntijoita" en ole koskaan uskonut. T. TPS-fani Jyväskylästä
Kiitos
Aaveajaja
13254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
mutta tähän ei jäädä vaan tästä eteenpäin laitetaan tavoitteet ylemmäs, seuraavaksi voitetaan Lukko! Mahtavaa TPS, KIITOS! Eipä mitkään "asiantuntijat" rankannut Tepsiä näin ylös, eikä niitä kyllä tarvi kuunnellakaan. On tää mahtava seura!
Paineet muilla seuroilla. Onnea jatkossa tepsille.
paineet muilla seuroilla ???? Mitä ihmettä sä horiset.
Onks se sitten niin että tepsi on nyt venynyt absoluuttiseen maksimiinsa ja tästä edespäin ei ole kuin voitettavaa. Onpa kunnianhimoinen seura.
kuitenkin ole, ettei syyllisiä pahemmin haeta vaikka jatkoon menisikin Lukko ? Enkä väitä minäkään muuta kuin jos...toki, nälkä kasvaa syödessä ja niin pitääkin olla, ei sinne kukaan häviämään lähde. Että tsemppiä vaan, Lukko saattaa olla hyvinkin sopiva vastustaja, ei ole alkukauden veroinen hallitsija enää ja ryssi pahasti tuon siirtorajan viimeisen päivän tapaus Vehanen. Amatöörimäisyys organisaatiossa ja menestyskulttuurin puute on nostanut päätänsä pariin otteeseen tälläkin kaudella...ehdoton iskun paikka Tepsille !
4-3.mutta jos lukko menee jatkoon niin ei sekään mun maailmaa kaada.kuitenkin viimekaudesta sijoitus parani.eli jotain taas TPS:kin tekee oikein.täältä pikku hiljaa noustaan ja eiköhän se poika löydä tiensä takas turkuun viimeistään 4-6 vuoden päästä.
Vähitellen homma ollaan saamassa jalkeille. Talous, valmennus, pitkäjänteisyys.
Juniorikoulutus jälleen tuottamaan pelaajia liigajoukkueelle. Ihan normaaleja asioita, joilla yleensäkin menestytään.
Sanotaan mitä sanotaan mutta Seppo Sutela oli henkilö, joka teki aikoinaan pakollisen kurssimuutoksen Turussa. Kovia ratkaisuja joutui tekemään, jotta talous saatiin kääntymään oikeille urille.
Joo 3-4 vuotta vielä niin TPS on takaisin kärjessä.
on finaaleissa 2015. Hoitakaa homma niin, että Tepsikin on mukana !
on ollut, että talous olisi kohentunut jotenkin ? 0-4 Lukolle ja miinustulos on varma !
asioista vähän enemmän.äläkä pyöri pelkästään näillä keskustelu foorumeilla.niin saatat jopa viisastua vähän.mutta HUOM siis vähän
kuin kirjoitetaan, älä niin kuin haluaisit tekstin menevän !
"on ollut, että talous olisi kohentunut jotenkin ? 0-4 Lukolle ja miinustulos on varma !"
Kerro nyt tyyppi, mistäs sulla on tietoa, että 0-4 Lukolle?
Kerro nyt, kuinka paljon TPS:n budjetti on rakennettu play offien varaan?
Kerro nämä ensin niin sen jälkeen voidaan jatkaa aiheesta.
Tämän kevään motto: "Tepsi tappaa talossa ja puutarhassa"
Luonnollista on, että JOS Lukko kaatuu, niin silloin on tulos merkkinen. En ole missään nähnyt kirjoitusta, että se salaperäinen rahakirstu olisi jostain löytynyt. Lipputulot on nousseet, mutta puhutaan kymppitonnien tulonlisäyksistä, ei satojentuhansien. Mitä tässä riitelemään..odotetaan kun tulos julkaistaan, sillä tämäkin asia ratkeaa. Eihän sitä tulosta muutenkaan vielä kukaan tiedä, kun pelit on kesken. Jokatapauksessa, jos pysytään puhtaasti faktoissa ja verrataan viimekauteen, niin..tulos oli negatiivinen, vaikka playoffspeleissä oli tupa täynnä joka ottelussa, nyt JOS menee 0-4, tai vaikka 1-4, niin tulee vähemmän näitä taloudellisesti hyvin kannattavia playoffspelejä. Tässä on siis mukana iso JOS. Ja JOS Tps välieriin menisi, niin tilanne, kuten jo sanoin olisi aivan toinen..ihan puhdasta maalaisjärkeä myös Turkuun, ei tämä niin iso City ole, ettei voisi käyttää.
Raumalla tarjoillaan ensi viikolla palvattua kettua Kivikylän tuhtituvassa (Rauman hallin uusi nimi) joten nauttikaa ja ottakaa pisteet Turkuun.