Lumenajo ja laskutus

Miksi me taloyhtiöt ja isännöitsijät olemme niin tyhmiä, että maksamme huoltoliikkeelle lumenajolaskut,miksi emme maksa suoraan lumiurakoitsijoille, koska hinta jää taloomme noin 25% halvemmeksi. Maksakaa suoraan urakoitsijalle miksi annatte vetää huoltoliikkeen välistä. Onhan nyt säästettävä meidän palkansaajien ja eläkeläisten rahoja.
1939
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jonkun täytyy sitten sopia sen lumiurakoitsijan kanssa siitä lumenajosta, täytyy löytää yksimielisyys kuka sinne soittaa, joku sellainen ettei lumiurakoitsija kuseta sitä ja muutenkin osaa sopia sen mistä sekä miten paljon ajetaan. Sekä tietenkin tuntea siihen hyviä lumiurakoitsijoita sekä myös valvoa sitä että homma tulee oikein tehdyksi.

Joku eläkeläisellä siihen tietenkin aikaa, ellei dementia niin iskenyt ettei muista kelle soittanut ja mitä sopinut ja onko edes lumiurakoitsija ottanut koko asiaa todesta kun joku yksityinen soittaa ja hommaa jää niin luonnon tehtäväksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Läpilaskutustako kirjoitti:

Miksi me taloyhtiöt ja isännöitsijät olemme niin tyhmiä, että maksamme huoltoliikkeelle lumenajolaskut,miksi emme maksa suoraan lumiurakoitsijoille, koska hinta jää taloomme noin 25% halvemmeksi. Maksakaa suoraan urakoitsijalle miksi annatte vetää huoltoliikkeen välistä. Onhan nyt säästettävä meidän palkansaajien ja eläkeläisten rahoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu